Tastech Plus D501 Şifre Kırma Format Atma Fabrika Ayarlarına Döndürme

Android işletim sistemini kullanan Çin malı Tastech Plus D501 model tabletin şifresini unuttuysanız, şifreyi kırmak için resetlemek yani formatlamak yeterli olacaktır. Fakat fabrika ayarlarına döndüreceğimiz için içindeki bilgiler de silinecektir.

Cihazın Ses Açma tuşuna ve Açma/Kapama tuşuna birlikte basılı tutun.

Karşınıza Recovery yani kurtarma ekranı gelecek. Bu ekranda Sesi Azaltma tuşunu kullanarak aşağı doğru gelin ve Wipe Data / Factory Reset seçeneğini seçin ve ardından Açma / Kapama tuşuna basın.

Açılan ekranda Yes — delete all user data seçeneğini seçin ve Açma/Kapama tuşuna tekrar basın.

Karşınıza gelen menüden Reboot System Now‘ı seçin ve ardından son kez Açma/Kapama tuşuna basın.

Böylece tablete reset atılmış yani fabrika ayarlarına döndürülmüş olacak.

Yöntem 2 – USB Kablodan Bilgisayar İle Formatlama

Eğer yukarıdaki yöntem herhangi bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, mesela ses açma tuşu falan bozulmuşsa, o zaman USB kablosunu kullanarak tableti bilgisayara bağlayın. Ardından buraya tıklayarak Tastech Plus cihazı için özel olarak üretilen hızlı format atma yazılımını buraya tıklayarak bilgisayara indirin. İndirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak çalıştırın. Açılan pencerede klavyeden 2 sayısını girin ve Enter tuşuna basın. Sizin başka bir şey yapmanıza gerek yok. Otomatik olarak tabletin şifresini kıracaktır. Eğer tüm verileri silerek telefonu tümüyle formatlamak yani fabrika ayarına döndürmek isterseniz, bu kez 5 sayısını (Wipe Data) girin ve Enter’a basın.
2016-09-15_20-42-41

https://www.youtube.com/watch?v=w2gjfEPvWhc


Yayımlandı

kategorisi