Ana Sayfa Mobil Telefon Ekran Çizik Giderme Yöntemleri 2019 Kesin Çözüm!

Telefon Ekran Çizik Giderme Yöntemleri 2019 Kesin Çözüm!

470
0

Telefonumun Ekranı Çizildi Ne Yapabilirim?

Eğer yakın zamanda cep telefonunuzun ekranı kılcal bir şekilde ince ince çizildiyse ve bu çizikler nasıl geçer bilmiyorsanız, bu yazımda telefona uygulanacak çeşitli uygulamalarla çizikleri nasıl yok edeceğinizi kısaca anlatıyorum. Öncelikle plastik ekranlı telefonlarda çizikleri gidermeyi anlatıyorum, hemen ardından cam ekranlı telefonlarda en çok işe yaradığı kanıtlanmış çizik giderme yollarını ayrıntılarıyla paylaşıyorum.

En Etkili Telefon Ekranı Çizik Giderme Yöntemleri 2019

Telefonun Plastik Ekranı Çizikleri Nasıl Geçer?

Eğer akıllı telefonunuzun ekranı plastik malzemeden yapılmış ise, o zaman diş macunu kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat buradaki asıl püf nokta kullanacağınız macunun jel tabanlı olmaması, onun yerine aşındırıcı tabanlı olması lazım. Zaten genellikle diş macunlarının büyük bir kısmı aşındırıcı tabanlı olduğu için pek sorun olmaz. Ama ne olur ne olmaz diyerek diş macunu kutusunun içindekiler kısmına bakmanızı tavsiye ederim. Dilerseniz bunlara alternatif olarak biraz sodayla suyu karıştırıp bir nevi macunun yarattığı etkiyi elde edebilirsiniz.

Diş macununu olayını hallettikten sonra veya soda ile suyu karıştırdıktan sonra telefonun üzerinde çiziklerin olduğu kısımlara yavaşça sürün. Daha sonra sürdüğünüz macunu iyice temizleyin.

Diş macunuyla telefon ekranı çizik giderme

Bu yöntemin yalnızca plastik ekranlarda kullanılması gerektiğini zaten yukarıda belirttim. Çünkü diğer ekranlarda işe yaramaz. Hatta camdan yapılan ekranlara bu yöntemi uygularsanız, belki de zarar bile verebilirsiniz. Bundan dolayı hiç tavsiye etmiyorum. Fakat yine de karar size kalmış.

Telefonun Cam Ekranı Kılcal Çizikleri Nasıl Geçer?

Birinci Yöntem – Karbonat Kullanmak:

En çok işe yaradığı bilinen yöntem karbonattır.

Öncelikle iki ölçek karbonatla bir ölçek suyu karıştırıp krem kıvamına gelinceye dek karıştırmalısınız.

Bu karışımı çizik olan yerlere sürün. Ardından temiz bir bez alıp sürdüğünüz karışımı iyice temizleyin.

İkinci Yöntem – Bitkisel Yağ Kullanmak:

Bitkisel yağın (örneğin ayçiçek yağı, zeytin yağı, mısır yağı vs) bir damlasını çiziklerin üstüne dökün. Böylece geçici bir zaman için çizikler görünmez oluyor. Ama bu bir makyajdır ve zamanla çizikler yeniden görünecek.

Karbonat ve pudra ile telefon ekranı çizik giderme

Üçüncü Yöntem – Bebek Pudrası Kullanmak:

Birinci yöntemde karbonatla yaptığınız şeyin aynısını bu defa, karbonat yerine bebek pudrasıyla uygulayın.

Dördüncü Yöntem – Araba Çizik Kremleri Kullanmak:

Arabaların çiziklerini gidermek için üretilen kremler ve pastalar cep telefonu çizikleri için de çok işe yarıyor. İnternet sitelerinden sipariş vererek alabilir yada arabası olan bir arkadaşınızdan ödünç isteyebilirsiniz. Zaten birkaç damla ekrana uygulamanız yeterli olacaktır.

Beşinci Yöntem – Zımpara Kullanmak:

Zımparalama yöntemiyle ekrandaki çizikleri gerçekten yok edebileceğiniz gibi, telefonun arkasında bulunan çizikleri bile tamir edebilirsiniz. Fakat çok dikkatli bir şekilde uygulanması gereken bir yöntemdir. Eğer yanlış uygulanırsa telefona zarar verilebilir.

Zımpara kağıdını yumuşak bir şekilde kullanın ve çok hassas olun. Yoksa çizikleri gidermek yerine yeni çizikler açabilirsiniz.

Bu yazımda Telefonda Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir sorusuna kısa ve öz bir yanıt vermeye çalıştım. Eğer kafanıza takılan sorular veya yapamadığınız yerler olursa, lütfen aşağıdaki yorum kısmından bana mesaj yazıp yollayın. Tüm sorulara anında cevap vermekteyim ve elimden geldiği kadarıyla samimi bir şekilde yardımcı olmaya çalışmaktayım. Bu yazımı buraya kadar okuyan siz değerli takipçilerime teşekkür eder, sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Bana ufak bir iyilik yapmak isterseniz, bu yazıyı sosyal medyada paylaşmayı düşünebilirsiniz.

Önceki İçerikSim Kart Rehberi Temizleme 2019 Rehberde Aynı Kişiden İki Tane Var Birleştirme
Sonraki İçerikApp Store İndirilen Uygulamaları Gizleme 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz