Telefonda Aynı Dosyaları Bulma ve Silme Programı Android iPhone

Merhabalar, bu yazımızda sizlere telefonda aynı dosyaları bulma ve silme programını tanıtıyoruz. Tabii ki bunu yapabilen çok sayıda alternatif var fakat bunların tamamına yakını ya reklamlara boğarak bizi rahatsız ediyor, ya da sahtekar yani aslında iddia ettiği işi hiç yapmamasına rağmen yapıyormuş gibi görünüyor.

Telefondaki kopya yani çift dosyaları temizleyerek hafızada ekstra yer açabilir ve cihazı karmaşıklıktan kurtararak, daha organize yani düzenli hale getirebilirsiniz.

Duplicate Files Fixer and Remover


iPhone için buraya tıklayıp yükleyebilir, Android için buraya tıklayıp yükleyebilirsiniz.

Nasıl kullanılır?

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak telefona yükledikten sonra uygulamayı açın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Burada isterseniz dosya türüne göre sadece belirli dosya türleri içerisinde çift dosyaları bulup silebilirsiniz. Bunun için dosya türlerinin kutusunu işaretlemeniz yeterli.

Eğer tüm dosya türleri için telefondaki bütün çift (aynı) dosyaları bulup temizlemek isterseniz, o zaman üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Full Duplicate Scan seçeneğini işaretleyin (zaten varsayılan olarak bu seçenek işaretlidir).

Ardından 2 numaralı ok ile gösterilen Scan Now butonuna basın. Hemen ardından alttaki resimde gördüğünüz pencere açılacak ve sizden izin isteyecek.

İZİN VER seçeneğine basın.

Böylece aşağıda gördüğünüz gibi tarama işlemi başlayacak.

Benim cihazda hiç çift dosya bulamadı ve taramanın sonucu aşağıdaki gibiydi.

Fakat eğer varsa, sizin telefonda çift dosyaları bulup siler.

Ardından isterseniz programı kaldırabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

,