Telefonum Yavaşladı Nasıl Hızlandırabilirim Android Samsung LG Asus HTC Huawei Lenovo

2016-09-03_20-05-17

Android’li cep telefonum çok yavaşladı ne yapabilirim?

Her bilgisayar kullanıldıkça zamanla yavaşladığı gibi her telefon markası ve modeli zaman geçtikçe yavaşlayacaktır. Sadece daha dikkatli olarak mesela kaynağını bilmediğiniz zararlı uygulamalardan uzak durarak yada gereksiz programları yüklemekten sakınarak uzun bir süre hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Launcher uygulaması ile telefon hızlandırma

Telefonun giriş ekranını LauncherPro gibi bir Launcher uygulamasıyla kişiselleştirin.

LauncherPRO İndir

2016-09-03_19-35-13

2016-09-03_19-38-06

LauncherPro programıyla giriş ekran sayısını ve gelişmiş ayarları yapmak için uygulamanın ana ekranındaki Preferences ve Homescreen Setting menülerinden faydalanabilirsiniz. Telefondaki simge ve widget sayısını azaltarak telefonun verimini artırabilirsiniz.

Telefonu yavaşlatan uygulamaları kaldırın

2016-09-03_19-46-04

uygulamasilme

Telefonda boş yere bir sürü yer işgal eden uygulamalar varsa derhal kaldırmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin Facebook uygulaması gerçekten telefonu oldukça yavaşlatır.

İnternet sitesinden kullanabileceğiniz Facebook ve Twitter gibi şeylerin uygulamasını indirmek yerine online olarak internetten kullanın.

Telefonun Ayarlar menüsüne girin ve oradan da Uygulamalar menüsüne girerek gereksiz uygulamaların hepsini kaldırın. Ayrıca yine bu ekranda kullanmak zorunda olduğunuz uygulamalara tıklayıp açılan ekranda Önbelleği sil butonuna tıklayarak önbellek temizliği yapın. Böylece hem telefon hem de uygulama daha hızlı çalışacaktır.

Özel animasyonları kapatmak telefonu her zaman hızlandırır

2016-09-03_19-53-59

animasyonkapama-w782.jpg (782×688)

Ekran animasyonları güzeldir ama telefonu yavaşlatır ve şarjı çabuk bitirir. Sırayla Hava animasyonları, Pencere geçiş animasyonları gibi seçeneklere girip bu özellikleri kapatınız.

Ccleaner ile telefonuna bakım ve temizlik yapın, performansını arttırın

2016-09-03_19-59-44

Telefonları hızlandırmak için çok sayıda araç içeren CCleaner sayesinde cihazınız rahat bir nefes alacak ve performansı maksimuma çıkacak.

CCleaner İndir

Bu uygulama sayesinde işe yaramayan tüm gereksiz ve çöp şeyleri otomatik olarak veya manuel şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca programların önbelleklerini de temizleyebiliyor.

Yine işlemci kullanımı, RAM ve dahili depolama alanı takibi, pil düzeyi ve sıcaklığı, tarayıcı geçmişini ve indirme klasörlerini temizleme gibi çok yararlı özelliklere sahiptir.


Yayımlandı

kategorisi