Ana Sayfa Bilgi Küpü Telefonun kamerası bulanık çekiyor 2017 kesin çözüm

Telefonun kamerası bulanık çekiyor 2017 kesin çözüm

1213
0

Bazı akıllı telefonların donanımsal olarak güçlü kameraları olduğu bilinmesine rağmen, çekilen fotoğraflar bulanık çıkabilir.

Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Aşağıda bu sebepleri ve çözüm önerilerini liste halinde vermeye çalışacağım.

my phone camera blurry ile ilgili görsel sonucu

Mesela kamera bozulmuş olabilir veya kameranın odağı bozulmuş olabilir.  İlla bozulmasına da gerek yok. Belki de kameranın odağı yerinden oynamıştır yada kamera modu değiştirilmiştir. Belki de kamera ayarlarını düzeltince sorun kendiliğinden çözülecektir.

Bazı durumlarda kameraya toz kaçması da bulanık görüntüye yol açabilir. Ayrıca bazen telefon kılıfları da kameranın görüşüne mani olduğu için bulanık çekmeye neden olabilir.

Tüm bu problemler için çözüm tavsiyeleri:

Kameranın odağı veya direk olarak kameranın kendisi bozuksa, düzgün çalışmıyorsa, arızalanmışsa, en iyisi siz doğrudan doğruya teknik servise yollayın. Büyük bir ihtimalle parça değişimi olacaktır.

Eğer kameranın içine toz kaçmışsa, cihazın arka kapağını çıkartın  ve kamera kısmını ilk olarak hafiften ıslak bir bezle silin. Ardından kuru bir bez alıp iyice kurutun. Fakat bazı durumlarda kameraya kaçan tozlar en alt katmanlara kadar girmiş olabilir. Böyle durumlarda kameranın değişmesi gerektiğini üzülerek belirtmek isterim.

İnşallah sizin probleminiz en zahmetsiz ve en masrafsız şekilde çözülür. Bol şanslar dilerim.

Önceki İçerikiPhone Video İçine Video Ekleme Uygulaması Fotoğraf İçine Fotoğraf Ekleme Programı (iOS)
Sonraki İçerikVideo Hızı Ayarlama Programı Hızlandırma/Yavaşlatma (Ücretsiz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz