Text-to-Speech Ücretsiz Yazıyı Seslendirme Sesli Okuma Programı İndir Chrome Eklenti

Merhaba arkadaşlar, bu sayfada yazılı bir metni sesli bir şekilde okuyan yani seslendiren yazılımlara yer veriyorum.

Eğer bu konuda araştırma yaptıysanız, konuşma sentezleyici denilen bu hizmetin oldukça yüksek ücretler karşılığında satıldığından haberdarsınız demektir.

Bu işi yapan bilgisayar programları birkaç yüz dolar veya avro ücret isterken, online olarak internet sitesi üzerinden servis sunan websiteler ise aylık üyelik için en az 25 dolar gibi bir fiyat çekiyor.

Fakat son zamanlarda fark ettiğim bazı ücretsiz eklentiler ve online siteler sayesinde artık bu para tuzaklarına düşmek zorunda kalmadan Text-to-Speech ihtiyacınızı giderebileceksiniz.

Şu anda benim de kullandığım SpeakIT isimli Chrome eklentisinden söz etmek istiyorum.

2016-07-05_01-20-17

Bu eklenti sayesinde herhangi bir web sayfasındaki İngilizce metni seçebilir ve tarayıcının sağ üst köşesindeki SpeakIT simgesine tıklayarak bu metni sesli okumasını sağlayabilirsiniz. Evet hepsi bu kadar kolay, basit ve hızlı.

SpeakIT indirmek için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=GFj2XdZYrv8

Eğer Chrome kullanmıyorsanız o zaman online sesli okuma servisinden faydalanabilirsiniz.

http://www.naturalreaders.com/index.html

Yukarıdaki linke tıklayarak açılan siteden aşağıdaki resimde göstermiş olduğum gibi kutuya yazıyı girin ve oynatma butonuna tıklayarak yazıyı sesli okutmaya başlayın. Dilerseniz Oynatma butonunun yanında gösterilen diğer iki butona tıklayarak açılan seçeneklerden yazıyı okuyan kişiyi ve okuma hızını değiştirebilir kendi keyfinize göre seçebilirsiniz.

2016-07-05_01-22-21

Eğer internetsiz olarak bu sesli okuma hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, aynı sitenin sunduğu Windows masaüstü bilgisayar programını kullanabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayınız.

Tamamen ücretsizdir ve boyutu 30 MB.


Yayımlandı

kategorisi