Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Thread stuck in device driver amd hatası nasıl düzeltilir?

Thread stuck in device driver amd hatası nasıl düzeltilir?

570
0

Arkadaşlar başlığa bu defa Thread stuck in device driver hatası için “kesin çözüm” ibaresini koymadığımı fark etmişsinizdir. Dolayısıyla öncelikle neden koymadığımı kısaca açıklayayım. Bu hatanın nedeni tam olarak bilinmiyor. Bu yüzden kesin çözüm diye atıp tutmak doğru olmaz.

Ss 1

Bu hatanın Türkçesi “iş parçacığı aygıt sürücüsünde sıkışmış” demektir. Kısacası işlem yapılırken bu esnada donanımın boşa çıkmasını beklerken meydana gelen hatadır.

Bu yazıda anlatacağımız çözüm önerisi Windows 10, Windows 8 ve Windows 7’de işe yarıyor.

Öncelikle ses kartının sürücüsünü ve ekran kartının sürücüsünü güncelleyin (tabii eğer güncel değilse).

Dilerseniz ücretsiz bir sürücü güncelleştirme programı yükleyebilirsiniz. Bu konuda sizlere Driver Booster 5 adlı programın ücretsiz versiyonunu tavsiye ediyorum. Hem ses kartını hem de ekran kartını otomatik güncelleme imkanı sunar.

Ardından Windows güncelleştirmelerini denetleyerek en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun.

Daha sonra BIOS yazılımını güncelleyin. Bunun için öncelikle anakartın üreticisinin resmi web sitesine gidin ve son çıkan BIOS versiyonunu bulup bilgisayara indirin.

Not: BIOS güncellemesi hata kabul etmeyen tehlikeli bir iştir. Bu nedenle ya kullanma kılavuzunu çok iyi okuyarak yada bu işleri bilen birini yanınıza alarak işlem yapmanızda fayda var.

Son olarak bilgisayarın güç seçeneklerini açın ve maksimum güç ayarını seçin.

Konuyu uzatmamak adına bios güncellemesini resimli olarak anlatmaktan vazgeçtim. Fakat aşağıdaki kısa YouTube videosunu izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 10 Defender Silinen Dosyaları Geri Getirme
Sonraki İçerikWindows 10 CRT Dosyası Açma (Programsız)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz