Ana Sayfa Teknoloji İnternet Tik Tok Hesap Gizleme ve Video Gizleme Nasıl Yapılır?

Tik Tok Hesap Gizleme ve Video Gizleme Nasıl Yapılır?

959
0

Tıpkı Facebook, Instagram ve Twitter’da olduğu gibi Tik Tok platformunda da kullanıcılar bazen hesaplarını gizlemek istiyor veya belirli videoların gizli olmasını istiyor.

Tik Tok uygulamasında gizlilik ayarlarına girerek hesabı gizli hale getirebilir yada yalnızca seçtiğiniz (onayladığınız) kişilerin videoları görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yıl en büyük yükselişi yakalayan Tik Tok’a hala üye değil misiniz? Birbirinden eğlenceli çok sayıda videoyu kaçırdığınızdan henüz haberiniz yok demektir.

Tik Tok özel hesap ayarını açtığınız zaman, bundan sonra başkaları sizin profilinizin olduğu ekrana geldiği zaman kişi bilgilerini göremez. Ayrıca paylaştığınız videoları sadece istediğiniz kişiler görür.

Hesabı gizli hale getirdiğiniz zaman ise, bundan sonra kimse sizi aramalarda bulamayacak, profilinizi alsa göremeyecek ve hatta TikTok tarafından yapılan öneriler de size gelmeyecek.

Bu ikisi sık sık karıştırıldığı için yukarıda kısaca özetleme ihtiyacı duydum.

Tik Tok hesap nasıl gizlenir? Resimli anlatım

Öncelikle Tik Tok uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun. Böylece sizin profil sayfanız açılacak. Burada ekranın sağ üst köşesindeki yan yana üç nokta şeklindeki simgeye dokunun. Böylece Ayarlar ekranı açılacak ve aşağıdaki resimde olduğu gibi görünecek.

tiktok gizlilik ayarları hesabı gizli yapma

Ardından sunulan seçeneklerden Gizlilik Ayarları‘na dokunun.

Böylece karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsü resminde gördüğünüz ekran çıkacak.

Tik tok özel hesap ve gizli hesap ayarları nasıl yapılır

Burada üstteki resimde 1 numaralı ok ile gösterilen Başkalarının beni bulmasına izin ver özelliği normalde yeşil renklidir yani açıktır. Eğer Tik Tok hesabınızı gizlemek istiyorsanız, bu özelliğe dokunarak Kapalı hale getirin.

Eğer hesabı gizlemek yerine sadece özel hesap haline getirmek istiyorsanız, üstteki resimde 2 numaralı ok ile gösterilen Özel hesap özelliğine dokunarak Açık hale getirin. Ardından hemen aşağısında yer alan ve 3 numaralı ok ile gösterilen 5 farklı seçeneği kendi tercihinize göre tek tek seçin.

İşte hepsi gördüğünüz gibi bu kadar basit ve kolay!

Bu yazımda Tik Tok Hesap Gizleme ve Video Gizleme konusunu elimden geldiği kadarıyla kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer iyi açıklayamadığımdan dolayı tam olarak anlayamadığınız bir yer varsa veya kafanızdaki soruları sormak için aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bana mesaj gönderebilirsiniz. Elimden geldiği kadar kısa bir sürede cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Esen kalın.

Önceki İçerikTikTok şikayet ederek hesap nasıl kapatılır? Kaç şikayet sayısı gerekir?
Sonraki İçerikmySQL Veritabanı Oluşturma (DirectAdmin ile) 2019 Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz