Ana Sayfa Sosyal Medya Tik Tok’tan Nasıl Para Kazanılır? Para Nasıl Çekilir?

Tik Tok’tan Nasıl Para Kazanılır? Para Nasıl Çekilir?

402
0

“Bana diyorlar ki şu havalara bak falan sanki ejderhası var, hayır belki var” repliği ile ünlenen Tik Tok, Instagram ve YouTube fenomeni Ecem Bianka son videosunda Tik Tok’tan para kazanma olayını anlattı.

Kendisi de Tik Tok yetkilisiyle yaptığı görüşmenin detaylarını açıkladı. Buna göre Tik vermeleri için Instagram’da onaylanmış hesabının olması gerekiyormuş.

2019 07 09 18 56 34 1

Instagram’da onaylı hesap almak için de bildiğiniz ünlü yani fenomen olmanız gerekiyor. Kısacası 200 bin takipçi sayısına ulaşmanız şart. Ayrıca 16 yaşından büyük olmalısınız.

Fakat Tik Tok’ta yüz binlerce takipçisi olan bazı kişiler hala para kazanamıyor. Yetkilinin verdiği bilgilere göre bunun sebebi içeriğin kalitesi. Yani soyunarak binlerce takipçi kazanabilirsiniz ama bu size TikTok’ta para kazandırmaz. İçerik candır, gerisi heyecandır. Üstelik Live (canlı) yayın açmak için en az 1000 kişiyi toplamanız gerekiyor.

Ecem Bianka bugüne kadar Tik Tok’tan 200 dolar kazandığını ama henüz parayı çekemediğini de ifade etti. Bunun nedeni PayPal Türkiye’de yasaklandığı için paranın gönderilmesi sırasında epey kesinti yapıyorlarmış. Para Çin’den geliyormuş. Örneğin 200 doların 40 dolarını kesiyorlarmış. Bunların yanı sıra kimlik bilgilerini vesaire Tik Tok yetkililerine göndermeniz gerekiyor.

Yani anlayacağınız bu işten para kazanmak, göründüğü kadar kolay değil ve kazandığınız paraları almak da başka bir dert.

Önceki İçerikEn İyi Hız Ölçme Uygulamaları Android iPhone
Sonraki İçerikEn İyi Kaligrafi Uygulamaları Android iPhone

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz