Ana Sayfa Teknoloji İnternet TikTok şikayet ederek hesap nasıl kapatılır? Kaç şikayet sayısı gerekir?

TikTok şikayet ederek hesap nasıl kapatılır? Kaç şikayet sayısı gerekir?

879
0

TikTok platformunda şikayet edilen bir hesabın kapatılması için kaç şikayet geldiğinin yani kaç kişi tarafından şikayet edildiğinin hiçbir önemi yok. Bir kişi bile şikayet etmişse ve haklı bir nedeni varsa, hesap kapatılır. Burada önemli olan şikayet sayısından ziyade şikayetin sebebidir.

Yani eğer elinizde geçerli bir neden yoksa, TokTok’ta şikayet etmek pek bir işe yaramaz. Dolayısıyla birini şikayet ederken sunulan nedenler arasından birini seçmelisiniz ve gerçekten şikayet ettiğiniz kişide bu neden var olmalı. Aksi takdirde geçersiz bir şikayet olur.

İşlem yaptırmak istediğiniz hesabın kullanıcı adına girip yukarıdaki noktaların bulunduğu yere dokunarak gerekli bildirim seçeneklerini görebilirsiniz.

TikTok şikayetle hesap silme nasıl yapılır? Resimli anlatım

Hangi hesaptan rahatsız oluyorsanız, o hesabın profiline girin ve açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan ve aşağıdaki ekran görüntüsü resminde 1 numaralı ok ile gösterilen yan yana üç nokta şeklindeki simgeye dokunun. Açılan menüden aşağıdaki ekran görüntüsü resminde 2 numaralı ok ile gösterilen Rapor et yazan seçeneğe dokunun.

Böylece karşınıza iki seçenek gelecek:

  1. Bu bir Spam
  2. Bu uygunsuz

Eğer rahatsız olduğunuz hesabın gerçek bir hesap olmadığınız bir program tarafından oluşturulan bot olduğunu yada sahtekarlar tarafından açılan sahte bir hesap olduğunu düşünüyorsanız, Bu bir Spam seçeneğine dokunun.

Eğer rahatsız olduğunuz hesabın şiddet içeren yada açık seçik sakıncalı videolar paylaşan biriyse, Bu uygunsuz seçeneğine dokunun.

TikTok şikayetle hesap silme

TikTok hesap (kişi) engelleme

Bir kişinin paylaşımlarını görmek istemiyorsanız, bu kişinin sizin paylaşımlarınızı görmesini istemiyorsanız, bu kişinin paylaşımlarınıza yorum yazmasını istemiyorsanız veya yazdığınız yorumları görmesini istemiyorsanız, o kişiyi engelleyerek bunu kolayca başarabilirsiniz.

Bunun için yine kişinin profil sayfasını açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. Açılan menüde bu defa yukarıdaki ekran görüntüsü resminde 3 numaralı ok ile gösterilen Engelle seçeneğine dokunun.

Böylece yeni bir pencere açılacak ve “Engelle? Bu kullanıcı Tik Tok’daki bilgilerinizi göremeyecek” mesajı yazacak. Burada Onayla yazan seçeneğe dokunarak onay verin.

İşte hepsi bu kadar basit.

Bu yazımda sizlere TikTok şikayet ederek hesap kapatma konusunu olabildiğince kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Sürçü lisan olduysa affola. Anlamadığınız ve yapamadığınız yerler için yada kafanıza takılan sorular için aşağıdaki yorum kısmından bana mesaj yazabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Önceki İçerikWordPress Şifre Sıfırlama 2019 phpMyAdmin 12345 Resimli Anlatım
Sonraki İçerikTik Tok Hesap Gizleme ve Video Gizleme Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz