Ana Sayfa Teknoloji İnternet Tılgın Modem Kanal Ayarı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Tılgın Modem Kanal Ayarı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

364
0

Merhabalar, bu yazımızda Tılgın modem kanal ayarı nasıl yapılır sorusuna cevaben güzel bir resimli anlatımla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi Türk Telekom’un (TTNET) kullanıcılara ücretsiz olarak verdiği Tılgın modemlerde genellikle çekmeme (zayıf sinyal gücü) ve kopma sorunları yaşanıyor. Eğer siz de bu tarz sorunlar yaşıyorsanız, kesin çözümü için Tılgın modemin kanal ayarlarını yapmak zorundasınız. Aşağıda yapılışını kısaca gösteriyoruz.

Eğer modem kablo bağlantılarını doğru düzgün bir şekilde yaptıysanız, web tarayıcısını açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp klavyeden Enter’a basın.

Tılgın modem kanal ayarlarını bulma, tılgın kanal ayarı, tılgın modem çekmiyor, tılgın modem kopma sorunu, tılgın kanal ayarlarını değiştirme, tılgın modem kanal ayarı nerede

Açılan sayfada giriş yapmak için hem kullanıcı adına hem de şifreye admin yazın. Tabii eğer şifreyi değiştirdiyseniz, o zaman yeni şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Neyse giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın üst kısmında yer alan KABLOSUZ sekmesine tıklayın.

Karşınıza gelen sayfanın solunda yer alan menüden Ayar seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda hangi kanalda çalıştığı bilgisi gösteriliyor. Buradan kanal değişikliğini yapabilirsiniz.

Böylece kanal ayarı yaptıktan sonra kopma ve çekmeme problemi ortadan kalkmış olacak. Ama bu işleme rağmen sorun devam ediyorsa, o zaman sıkıntı artık sizde değil, servis sağlayıcıda demektir. Dolayısıyla TTNET’i arayıp arıza kaydı bırakınız. En kısa sürede gelip sorunu çözerler.

Önceki İçerikFacebook Anıları Gizleme (Belirli Kişiler Görmesin)
Sonraki İçerikTablet WhatsApp Desteklemiyor Nasıl Açılır Nasıl İndirilir Neden Yüklenmiyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz