Ana Sayfa Programlar Time Lapse Yapma Programı Hızlandırılmış Video Hazırlama

Time Lapse Yapma Programı Hızlandırılmış Video Hazırlama

1581
2

Time-Lapse Tool piyasadaki en iyi time lapse oluşturma yazılımlarından biridir ve tüm Windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalışır.

Bu programı kullanarak bilgisayardaki resimleri seçip, belirli bir sıraya sokarak ve video kare hızını belirleyerek etkileyici Time Lapse yani hızlandırılmış videolar yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu videolara çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Mesela Hue (renkt tonu), Mirror (ayna) ve Pixelate (pikselleştirme) efekti uygulayabilirsiniz. Ayrıca video döndürme, videonun renk tonunu ayarlama ve diğer temel video düzenleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak yeni bir proje oluşturun. Project butonuna tıklayın ve açılan menüden NEW butonuna tıklayarak yeni bir proje başlatın. Ardından sol taraftaki menüden bilgisayardaki fotoğrafların bulunduğu klasörü açın. Siz açar açmaz, otomatik olarak bu klasördeki tüm fotoğraflar sıralı bir halde tıpkı bir fotoğraf şeridi gibi gösterilecektir. Bu fotoğraf şeritine tıklayın. Böylece pencerenin alt tarafında tüm fotoğraf kareleri gösterilecektir. Burada sıralamayı değiştirebilirsiniz. Ayrıca pencerenin sol alt köşesindeki kaydırma çubuğunu sağa yada sola doğru kaydırarak FPS hızını değiştirebilirsiniz.

Ardından sağ üst köşedeki SETTINGS butonuna tıklayarak ayarlar ekranına gelin. Burada RESOLUTION kısmından videonun çözünürlüğünü belirleyebilirsiniz. Ayrıca TYPE kısmından videonun formatını seçebilirsiniz.  Bunun hemen altındaki kaydırma çubuğunu sağa doğru kaydırarak video kalitesini arttırabilirsiniz. Fakat kalitesi arttıkça boyutu da yükselecektir. Bunu da dikkate alınız. Ayarı yaptıktan sonra EXPORT yazan butona tıklayarak hızlandırılmış videoyu oluşturabilirsiniz. Hepsi bu kadar basit.

Time Lapse Tool programını indirmek için tıklayınız.

  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/XP/Vista
Önceki İçerikAVEA Hediye TL İle Paket Yapılır Mı? Türk Telekom 40 TL Hediye Kullanım
Sonraki İçerikAndroid Seçtiğiniz Uygulama İçin Uyku Modu Engelleme

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz