Toplu Dosya ve Klasör Silme Programı

Sponsorlu Bağlantılar

FreeEverything sayesinde dilediğiniz dosyaları veya klasörleri çoklu bir şekilde silebilirsiniz. Bunun için düzenli ifadelerden (Regular expression) faydalanabilirsiniz.

Bu prograda öncelikle çeşitli özelliklere göre filtreleme uygulayıp silmek istediğiniz dosyaların hepsini bulmasını ve listelemesini sağlıyorsunuz. Ardından listenin hepsini seçerek veya bazılarını seçerek silebilirsiniz.

freeverything in action

Programın ana penceresi yukarıda verilmiştir. Bu programda çeşitli filtreler oluşturup bunlara isim vererek kaydedebilirsiniz. Oluşturduğunuz filtreler sol üst tarafta listelenir. Mesela üstteki resimde Filter Name ve I Love Free Software isimli iki farklı filtre oluşturulmuş.

Sağ üst köşeden öncelikle Name kısmından filtrenize ayırt edici bir isim verin. Ardından Filter kısmında silmek istediğiniz dosyaları bulmak yani filtrelemek için bir kelime girin. Üsteki örnekte JPG uzantılı resim dosyalarını bulmak ve listelemek için \jpg& girilmiş.

Include kısmında belirli bir klasörün adresini yazarak sadece o klasör içinde arama yapmasını sağlayabilirsiniz.

Exclude kısmında ise hariç tutulmasını istediğiniz klasörün adresini girebilirsiniz.

Exclude kısmının hemen altında iki kutucuk bulunmaktadır. Eğer sadece klasörleri bulmasını isterseniz Directory kutusunu işaretleyin, sadece dosyaları bulmasını isterseniz File kutusunu işaretleyin. Yok eğer hem dosyaları, hem de klasörleri bulmasını istiyorsanız, o zaman hem Directory hem de File kutusunu işaretleyin.

Eğer bulunan ve silmek istediğiniz tüm dosyaların toplam boyutunu öğrenmek isterseniz Calculate Size isimli butona tıklayın.

Son olarak seçtiğiniz tüm dosyaları toplu halde silmek için Free butonuna tıklayınız.

FreeEverything İndir (Ücretsiz ve 612 KB).

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap