Ana Sayfa Teknoloji İnternet Toplu Mail Gönderme Alıcıları Gizleme Resimli Anlatım

Toplu Mail Gönderme Alıcıları Gizleme Resimli Anlatım

54
0

Merhabalar, bu yazımızda toplu mail gönderme esnasında alıcıları gizleme konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi toplu olarak çok sayıda kişiye e-posta yollarken, mesajın alıcılar kısmında onlarca hatta yüzlerce kişinin e-posta adresi yer alabiliyor. Bu da hem çirkin bir görüntü sunuyor hem de aynı mesajın pek çok kişiye gönderilmesinden dolayı mesaj önemini ve ciddiyetini yitiriyor.

Peki toplu mail gönderimi sırasında alıcılar nasıl gizlenir?


Artık e-posta servislerinin alıcıları gizlemek için sunduğu Bcc özelliği bulunuyor. Bu özelliği açarak alıcıları kolayca gizlemek mümkün. Bu yazımızda Gmail, Hotmail ve Outlook için alıcıları gizleme işlemini gösteriyoruz.

Gmail alıcıları gizleme:

Yeni mail yollama penceresinde aşağıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen Bcc simgesine tıklayın.

Böylece Alıcı alanının hemen altında Bcc adında yeni bir alan açılacak. Aşağıdaki resimde bu alanı ok işaretiyle gösterdik. Bu alana girdiğiniz e-posta adresleri hiçbir alıcı tarafından görünmez.

Hotmail alıcıları gizleme

Öncelikle Yeni İleti butonuna basarak mail yazma penceresini açın. Karşınıza aşağıdaki pencerede gördüğünüz ekran gelecek. Burada ok işaretiyle gösterilen Gizli seçeneğine tıklayın.

Böylece Kime alanının hemen altında Gizli adlı bir alan daha açılacak. Aşağıdaki resimde bu alanı ok işaretiyle gösterdik.

İşte bu Gizli alanına  yazacağınız e-posta adreslerini, alıcılar asla görmüyor. Gizli olarak kalıyor.

Önceki İçerikiPhone Gece Çekim Modu ile Zifiri Karanlıkta Aydınlık Fotoğraf Çekme
Sonraki İçerikAirPods Kulaklık Sıfırlama (Resetleme) Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz