Ana Sayfa Bilgi Küpü Kaç Gün Trafik Haftası Ne Zaman 2017 Kaç Gün Var Nedir Neden Nasıl Kutlanır?

Trafik Haftası Ne Zaman 2017 Kaç Gün Var Nedir Neden Nasıl Kutlanır?

1070
0

Trafik haftasıyla ilgili bilgi arayanlar için her zamanki gibi lafı çok uzatmadan kısaca özet bilgiler paylaşacağım. Sonuçta öğrenci arkadaşlarımız ödev veya sunum için bu sayfaya gelip 3 sayfa yazı görünce moreli bozulabilir.

Her sene Mayıs ayının ilk haftası Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır. Asıl amaç ise trafik kazalarıyla ilgili toplumu bilinçlendirerek kazaları en aza indirmek.

Trafik haftası nasıl kutlanır?

İl ve ilçelerde stant açılarak trafik kuralları hakkında bilgiler verilir. Bu haftaya özel olarak basılan broşürler halka dağıtılır. Yine bu haftaya özel hazırlanan afişler en uygun yerlere asılır.

Okullarda ise trafik hakkında şiirler okunarak, panoları süsleyerek ve kompozisyon yazıları yazdırılarak trafik haftası özel olarak kutlanır.

Trafik Haftası Kaç Gün Var?

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dakika” text_for_second=”Saniye” countdown_end_type=”date” end_date=”01-05-2017 00:01″ start_time=”1483587855″ end_time=”19,1,1″ action_end_time=”show_text” content_position=”left” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ ][/wpdevart_countdown]

Önceki İçerikGazeteciler ve Basın Bayramı Nedir Ne Zaman Neden Kutlanır Kaç Gün Var? Hakkında Bilgi
Sonraki İçerikRamazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2017 Hangi Güne Tarihe Denk Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz