TTNet ADSL Şifre Değiştirme, İnternet Şifresi Nasıl Değiştirilir?

maxresdefault.jpg (1172×752)

İnternetin şifresini değiştirmek için (Wifi şifresi de buna dahil) aşağıdaki işlemleri uygulayınız.

İlk olarak modeme bağlanmalısınız. Web tarayıcısına modem ip numarasını yazın.

Genellikle modem ip adresleri şunlardan biri oluyor. Fakat nadiren de olsa bazı modemler farklı ip adresi kullanabiliyor. İnternette modemin markasını ve modelini yazarak ip nosunu kolayca bulabilirsiniz.

Büyük ihtimalle modem ip adresiniz aşağıdakilerden biridir:

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

Bunları tek tek deneyerek adres satırına yapıştırın ve Enter tuşuna basın. Böylece bunlardan bir tanesi sayesinde modemin web arayüzünü açacaksınız.

Eğer TTNet interneti kullanıyorsanız ve modem şifrenizi daha önceden hiç değiştirmediyseniz, kullanıcı adına “admin” şifreye ise “ttnet” yazarak giriş yapın. Eğer işe yaramaz ise, şifre kısmını boş bırakın ve kullanıcı adına admin yazarak deneyin.

TTNet kullanıyorsanız ve modemin şifresini daha önceden değiştirmişseniz ve şimdi unuttuysanız, modemin arka kısmındaki reset tuşuna toplu iğne ucuyla 10 saniye kadar basılı tutun. Böylece modeme reset atmış olacaksınız ve fabrika ayarlarına geri dönecek. Kullanıcı adına “admin”, şifreye ise “ttnet” yazarak giriş yapın. Giriş denemesi başarısız olursa bu kez şifre alanına bir şey yazmayın yani boş bırakın ama kullanıcı adına “admin” yazıp deneyin.

Eğer başarılı bir şekilde modem ayarlarına girdiyseniz menüden “Kablosuz” yazılı olan seçeneğe tıklayın. Ardından kablosuz ağ ayarları yazan linke tıklayın. Şuanda modem adı ve mevcut şifreyi görüyor olmanız gerekir. Buradan modem adını ve şifreyi kendi keyfinize göre değiştirin ve kaydedin.

Artık wifi şifreniz değişti. Hepsi bu kadar. Kolay gelsin…

İnternet Şifresi Değiştirme (Wifi Şifresi) Videolu Anlatım

072813_0919_AirTiesRT204.jpg (1276×631)


Yayımlandı

kategorisi