TTNET Borç Sorgulama İnternet Fatura Borcu Öğrenme TC Kimlik No İle Telefon ve ADSL No İle

TTNET Adsl fatura borcunuzu internetten sorgulamak, öğrenmek ve online olarak kredi kartıyla ödemek isteyenler için ihtiyaçları olan tüm bilgileri bu yazıda kısaca özetliyorum.

TTNET FATURA SORGULAMA RESMİ SAYFASI İÇİN : TIKLAYINIZ

Tıkladığınızda açılan sayfada size müşteri olup olmadığınız sorulacak. “Müşteri değilim” yazan butona tıklayın. Açılacak sayfada kaydırma çubuğunu aşağı çekerek sayfada biraz alt kısma gelin.

Karşınıza aşağıdaki resimde görülen form çıkacak.

28-03-2016 19-07-07

Burada TC kimlik numarasıyla sorgulama yapıp TTNET internet borcunuzu öğrenmek için öncelikle 2 numarayla gösterdiğim “TCKN” yazan sekmeye tıklayın. Ardından TC kimlik numaranızı 3 numarayla gösterdiğim kutuya yazın ve 4 numarayla gösterdiğim güvenlik kodunu 5 numarayla gösterdiğim kutuya yazın. Daha sonra 6 numarayla gösterdiğim “Devam” butonuna tıklayın.

Eğer TC kimlik no ile sorgulamak yerine telefon numaranızı yazarak TTNet borcunu sorgulamak isterseniz 7 numarayla gösterdiğim butona tıklayabilirsiniz. Eğer Adsl internet numarasını yazarak sorgulamak isterseniz bu defa 8 numarayla gösterdiğim sekmeye tıklamanız gerekiyor. Ama bunlara gerek yok, en kolayı TC kimlik no ile sorgulamak.

Burada 9 numarayla gösterdiğim “Kredi kartı ile ödeme” seçeneğinin otomatik olarak kendiliğinden seçili olduğuna dikkat ediniz. Diğer bir alternatifiniz ise Mobilexpress yöntemiyle ödemedir. Bunun için Mobilexpress sistemine bir kereye mahsus üye olmalısınız ve kart bilgilerinizi bir kez girdikten sonra bundan sonraki fatura ödemelerinizde sizden kart bilgisi istemeyecek çünkü bu bilgileri hafızasında tutacaktır. Eğer Mobilexpress ile ödemek isterseniz “Devam” yazan butonun biraz aşağısındaki kutucuğu işaretleyin.

Fakat bence Kredi Kartı ile ödemek daha iyi. Yine de seçim sizin. İkisi de güvenlidir çünkü Türk Telekom şirketinin resmi websitesidir.


Yayımlandı

kategorisi