tumblr blog downloaded to pc

Tumblr Blog Tamamen İndirme Programı Tüm Videoları Müzikleri Sohbetleri Bilgisayara Kaydetme

TumblThree isimli ücretsiz bir program sayesinde kendi Tumblr sitenizin veya başkasına ait olan herhangi bir Tumblr blog sitesinin tamamını bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Yani Tumblr üzerindeki tüm konuşmaları (sohbetleri), ses dosyalarını, videoları, etiketleri, alıntıları, yazıları, fotoğrafları, linkleri, hareketli gif resimlerini, ses dosyası meta verilerini ve video dosyası meta verilerini bilgisayara indirebilirsiniz.

Kısacası dilediğiniz Tumblr blog sitesini tam bir yedeğini alarak bilgisayarda saklayabilirsiniz.

TumblThree çok güçlü ama kullanması da bir o kadar kolay olan bir yazılımdır.  Dilerseniz çok sayıda Tumblr blog sitesini kuyruğa ekleyerek peş peşe otomatik indirmesini sağlayabilirsiniz. Son derece yüksek hızlarda indirmektedir.

tumblr blog downloaded to pc

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Tumblr blogundan indirilen dosyaların bazılarını görebilirsiniz.

Eğer tamamını indirmek yerine belirli sayfaları indirmek isterseniz bir sayfa aralığı girebilirsiniz. Örneğin 1-5 yazarsanız birden beşe kadar olan tüm sayfaları indirir. Eğer 1,2,3 yazarsanız sadece birinci, ikinci ve üçüncü sayfaları indirir.

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırın. Açılan pencereden sol alt köşedeki Enter URL alanına Tumblr blog adresini girin ve sağındaki Add Blog butonuna tıklayarak bu blogu programa eklemesini sağlayın. Ardından sağ alt köşedeki Crawl butonuna tıklayın. Alttaki resimde bu butonları görebilirsiniz.

enter tumblr blog url and use crawl button

Böylece siteyi indirmeye başlayacak ve sayfa sayfa indirecek.

select options to download

Dilerseniz yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Blog settings bölümünde indirmek istemediğiniz sayfaların kutusundaki işareti kaldırabilirsiniz.

Settings ekranındaki Connection bölümünde ise eş zamanlı olarak indirmeler yapmak için gerekeni ayarları girebilirsiniz. Alttaki resimde bunu görebilirsiniz. Örneğin Concurrent connections alanındaki kaydırma çubuğunu sağa-sola doğru kaydırarak birden yüze kadar olan bir değeri seçebilirsiniz.

adjust settings

Dilerseniz dosyaların kaydedileceği klasörü de değiştirebilirsiniz.

TumblThree İndir (Ücretsiz).


Yayımlandı

kategorisi