İçeriğe geç

Turk Telekom Telsiz Kullanım Sorgulama

27Bfb411Dc7Dc88D82Bb38C717D6F5E216F5Cbe3 1

Türk Telekom Telsiz Kullanım Ücreti Sorgulama

Türk Telekom, faturalı ve faturasız mobil hat kullanıcılarından her ay telsiz kullanım ücreti adı altında bir ödeme almaktadır. Bu ücret, devlet tarafından belirlenen bir vergidir ve tüm operatörler tarafından tahsil edilmektedir.

Telsiz kullanım ücreti, her ay 28 TL’dir. Ancak, faturalı hat kullanıcıları için bu ücret, hat alındığında tek seferde tahsil edilir. Faturasız hat kullanıcıları ise, bu ücreti her ay faturalarına ek olarak öderler.

Türk Telekom, telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini, 4 farklı şekilde yapma imkanı sunmaktadır. Bu yöntemler şunlardır:

 • Kısa mesaj ile sorgulama
 • Müşteri hizmetleri ile sorgulama
 • e-Devlet ile sorgulama
 • Türk Telekom mağazalarından sorgulama

Kısa mesaj ile sorgulama

Kısa mesaj ile sorgulama yapmak için, “TELSIZ” yazıp 5555’e SMS göndermeniz gerekmektedir. SMS gönderdikten sonra, hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini içeren bir mesaj alacaksınız.

Müşteri hizmetleri ile sorgulama

444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayarak da telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine hattınızın numarasını verdikten sonra, hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini öğrenebilirsiniz.

e-Devlet ile sorgulama

e-Devlet Kapısı üzerinden de telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için, e-Devlet şifreniz ile e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıktan sonra, “Telsiz Kullanım Ücreti Sorgulama” hizmetini seçmeniz gerekmektedir. Bu hizmete giriş yaptıktan sonra, hattınızın numarasını ve T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Sorgulama işlemini yaptıktan sonra, hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini görebilirsiniz.

Türk Telekom mağazalarından sorgulama

Türk Telekom mağazalarından da telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Mağazaya gittiğinizde, hattınızın numarasını verdikten sonra, hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini öğrenebilirsiniz.

Telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yapmanın püf noktaları

Telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar şunlardır:

 • Kısa mesaj ile sorgulama yaparken, “TELSIZ” yazıp 5555’e SMS gönderdiğinizden emin olunuz.
 • Müşteri hizmetleri ile sorgulama yaparken, hattınızın numarasını doğru verdiğinizden emin olunuz.
 • e-Devlet ile sorgulama yaparken, e-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı doğru girdiğinizden emin olunuz.
 • Türk Telekom mağazalarından sorgulama yaparken, hattınızın numarasını doğru verdiğinizden emin olunuz.

Telsiz kullanım ücreti sorgulama işleminin faydaları

Telsiz kullanım ücreti sorgulama işleminin faydaları şunlardır:

 • Hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini öğrenebilirsiniz.
 • Telsiz kullanım ücreti borcunuz varsa, bu borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.
 • Telsiz kullanım ücreti borcunuzu zamanında ödeyerek, gecikme cezası ödemekten kurtulabilirsiniz.

Sonuç olarak, Türk Telekom telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yapmak oldukça kolaydır. Bu işlemi, 4 farklı yöntemden birini kullanarak yapabilirsiniz. Telsiz kullanım ücreti sorgulama işlemini yaparak, hattınızın telsiz kullanım ücreti bilgisini öğrenebilir ve borcunuz varsa, bu borcunuzu zamanında ödeyebilirsiniz.

Kıymetli Yorumlarınız:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir