Ana Sayfa Mobil Turkcell Vazgeç Kabul Et Reklamı Kapatma

Turkcell Vazgeç Kabul Et Reklamı Kapatma

1705
0

Merhabalar, bu yazımızda Turkcell vazgeç kabul et reklamı kapatma konusunda sizlere yardımcı olacağız. Bildiğiniz gibi Turkcell bazı servisler için bize otomatik teklifler sunuyor ve eğer yanlışlıkla kabul edersek aylık belirli bir ücret alıyor.

2019 09 06 21 59 28 1

Örneğin Turkcell Kim Aramış servisinin teklifi sıklıkla çıkmaktadır. Eğer kazayla kabul ete basarsanız, ayda 3 TL paranız boşuna gidecek.

Peki bu vazgeç / kabul et reklamları nasıl kapatılır?


Siz her zamanki gibi WhatsApp’ta mesajlaşırken veya gazete okurken bir anda Turkcell’in bir servisi için bize sunduğu aylık ödeme teklifi ekranda görünüyor. Aklımız başka yerde olduğu için bir an önce bu ekranı kapatmak için önümüze çıkan tuşlara rastgele basıyoruz. Böylece başımıza bela alıyoruz. Bunlar eski bilindik yöntemlerdir ve operatörler bu yöntemler sayesinde abonelerine tuzak kurarak milyonlarca lira haksız kazanç sağlamıştır.

Hatta çocuklara verilen telefonlar yüzünden çocuklar yanlışlıkla yada bilerek oyunlar yada servislere abone olarak babanın faturasını kabartıyordu. Hatta siz operatörü arayıp tüm servisleri iptal ettirdikten sonra bile, faturayı geciktirince hattınız kapatıldığı zaman eğer yeniden açtırırsanız, tüm bu servisler de otomatikman yeniden aktif oluyordu. Yani bir nevi soygun yapıyorlardı. Kısacası yeni çıkan bir yöntem değil. Ama endişe etmeyin. Çünkü bunu nasıl kapatacağınızı kısaca anlatıyoruz.

Turkcell kabul et vazgeç tamamen kaldırmak iptal etmek için ne yapılır?


Öncelikle Digital operatör uygulamasını Google Play üzerinden telefona yükleyin. Buraya tıklayarak direk yükleyebilirsiniz. Ardından uygulamayı çalıştırın.

Telefon numaranızı yazın ve gelen sms mesajındaki kodu girerek uygulamaya giriş yapın. Ardından uygulamanın ayarlarına girerek kabul et vazgeç özelliğini kapatın. Hatta eğer varsa diğer ücretli servisleri de bu uygulamayla kapatabilirsiniz.

Alternatif olarak dilerseniz operatörü arayarak yani müşteri hizmetleriyle konuşarak da bunu kapabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen yanlışlıkla bastığınız kabul et seçeneğinden sonra sizden ücret kesilirse, yine de Turkcell’i arayıp şikayet kaydı oluşturarak ücretin iadesini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istemeden kabul et seçeneğine bastığınızı söylemek. Hatta aramışken bu reklamlardan rahatsız olduğunuzu ifade edin ve kapatmalarını isteyin.

Tüm bunlara rağmen talebinizi olumsuz karşılarlarsa, tüketici hakem heyetine dilekçeyle başvurarak şikayetinizi bildirebilir ve neredeyse kesin olarak geri iade alabilirsiniz.

Önceki İçerikWindows 10 Denetim Masası Açma Kısayolları
Sonraki İçerikEn İyi Blog Açma Siteleri 2019 WordPress Benzeri Alternatifler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz