Türkiye’deki Teknoloji Mağazaları İsimleri

Ülkemizde güvenebileceğiniz ve Türkiye çapında popüler olan 5 tane teknoloji marketleri zinciri vardır. Bu yazıda isimleri listesinin yanı sıra, her biri ile ilgili kısa ve öz bilgiler veriyorum.

1- İstanbul Bilişim

Her şeyin en ucuzunu bulabileceğiniz inanılmaz bir mağazadır. Özellikle akıllı telefon ve bilgisayar fiyatlarında akıllara durgunluk veren düşük fiyatları görünce, bu işte kesin bir sakatlık vardır diye şüphe etmeyin. Kolay kolay hiçbir ürününde sorun çıkmaz. Sonuçta babamın oğlu değiller ama hem telefonlarımı hem de bilgisayarlarımı çok ucuz fiyatlara aldığım için kendilerine teşekkür babında bir numaraya taşıdım.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/

2- Media Markt

Ürün çeşitliliği olduğu pek söylenemez ama müşteri hizmetlerinin çok iyi olduğunu söylemek zorundayım.

http://www.mediamarkt.com.tr/

3- Vatan Bilgisayar

Vatan-Bilgisayar.jpg (480×320)

Türkiye’nin en köklü teknoloji mağazalarından biridir. İndirimde olan bir ürün yakaladın mı sakın kaçırmayın. Nadiren indirimler olsa da, bazen indirimin kralını bile yapıyorlar.

http://www.vatanbilgisayar.com/

4- Bimeks

bimeks-bakirkoy-e403671d-zmfdm.jpg (400×280)

Ne fiyatları hoşuma gidiyor ne de müşteri hizmetleri. Bir keresinde Play Station 3 almıştım. Eve götürüp çalıştırdığımda oyun diski içinde sıkıştı kaldı ve kapağı bir türlü açılmadı. Aynı gün geri götürdüm değiştirmeleri için ama onlar bunu yapmak yerine alıp garantiye yolladılar. Henüz tek bir oyun bile oynayamadan tam 1 ay boyunca servisten gelmesini bekledim. O günden sonra Bimeks’in kapısından bile içeriye hiç girmedim. Aynı şey İstanbul Bilişim veya Media Markt’ta olsaydı kesinlikle ürünü geri alıp yenisini vereceklerinden eminim.

5- Teknosa

teknosa-25-29-agustos-2016-turuncu-indirim-kampanyasi-71528681088.jpg (630×350)

Ülkemizin en güvenilir teknoloji mağazalarından biridir. Fiyatlar idare eder ve müşteri hizmetleri gayet ilgili.

http://www.teknosa.com/

İlginizi çekebilir:

Bir zamanlar Electro World vardı ama Bimeks onu satın aldı.

Yine bir zamanlar Darty vardı ama Bimeks onu da satın aldı ve artık hepsi Bimeks markası altında iş yapıyor.

Ayrıca bir zamanlar Saturn adlı teknoloji mağazaları da vardı. Türkiye’den çekilme kararı alarak tüm mağazalarını Media Markt‘a devrettiler.


Yayımlandı

kategorisi