Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor hatası çözümü

Twitter bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor hatası çözümü

1029
0

2019 06 23 15 39 45 1

Son zamanlarda sizden gelen sıkça bir soruna çözüm sunmak istiyorum. Bana gönderdiğiniz özel mesajlarda sıklıkla Twitter’da bazı videoları izlemeye çalışırken “bu video senin bulunduğun konumda izlenemiyor” şeklinde bir hatayla karşılaştığınızı ifade etmiştiniz.

Peki bu sorunun nedeni nedir?

Çok kısaca açıklayayım. Bunun iki nedeni olabilir:

  1. Videoyu Twitter’a yükleyen arkadaş “konumu olan tweet” seçeneğini seçmiş olabilir. Böylece bu arkadaşın bulunduğu bölgenin dışındaki kişiler maalesef videoyu izleyemiyor ve aynen böyle bir mesaj ile karşılaşıyor.
  2. Eğer açmaya çalıştığınız video daha öncesinde kullanıcılar tarafından çok fazla şikayet edilmişse ve spam atılmışsa, böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Türkiye’deki sorunun en önemli nedeni bence budur.

Peki bu sorunu aşmak yani çözümü için ne yapmalıyım?

Bir VPN hizmeti kullanarak çok kolayca aşabilirsiniz. Dilerseniz Opera tarayıcısını indirin ve ayarlarına girerek ücretsiz VPN özelliğini aktif hale getirin. Alternatif olarak Tor Browser isimli anonim tarayıcıyı yükleyebilirsiniz. Bu tarayıcı sizin ip adresinizi gizliyor, kişisel bilgilerinizin çalınmasını önlüyor ve hızlı bir vpn hizmetini bedava veriyor. Tor tarayıcısını her kapatıp açtığınızda, size yeni bir ip adresi atıyor ve yasaklı tüm sitelere yüksek hızda girebiliyorsunuz. Tabii ki Twitter’da yaşadığınız bu problemi de kesinlikle çözüyor.

Bunların dışında Chrome tarayıcısı için ücretsiz olarak sunulan VPN eklentilerini de deneyebilirsiniz. Aşağıda en iyi 4 tanesini sunuyorum.

Önceki İçerikTorosgaz Dilekçe Örneği (Abonelik, Fatura İtiraz ve İptal Dilekçesi)
Sonraki İçerikTürkiye’nin En Büyük Mahalleleri 2019-2020 (Nüfusa Göre)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz