Ana Sayfa Teknoloji İnternet Twitter Hashtag Bot Programı İndir Belirli Hashtag İçin Otomatik Cevap (Mesaj) Yazma...

Twitter Hashtag Bot Programı İndir Belirli Hashtag İçin Otomatik Cevap (Mesaj) Yazma Gönderme Botu

921
0

TwitterAutoReplyBot  açık kaynak kodlu bir bot yazılımıdır ve seçtiğiniz belirli hashtag’ler için otomatik bir şekilde cevap mesajı yazar. Python ile kodlanan ve bazı kolay komutlarla çalıştıracağınız bu botu dilediğiniz zaman kolayca kullanabilrsiniz.

Öncelikle buraya tıklayarak TwitterAutoReplyBot programını indirin ve ZIP dosyasının içindekileri masaüstüne çıkartın. İçinden “keys.py” ve “bot.py” isimli iki dosya çıkacak.

Şimdi Twitter hesabınıza giriş yapın ve buraya tıklayarak API bilgilerinizi alın. Eğer Twitter api nedir ve api bilgisi nasıl alınır bilmiyorsanız, bu yazıyı okuyarak anında öğrenebilirsiniz.

API bilgilerini aldıktan sonra keys.py dosyasını açın ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ilgili yerlere API bilgilerini girin. Ardından bu dosyadaki değişiklikleri kaydedin.

edit credetials in key python file

Şimdi de bot.py dosyasını açın ve 15. satıra gelerek dilediğiniz hashtag’leri, kaç tane tweet alınacağını, otomatik cevaplamak için hangi sonuç türlerini istediğinizi tek tek girin. Şimdi 20. satıra gelerek seçtiğiniz hashtag’lere vereceğiniz otomatik cevabın metnini yazın yani mesajı girin.

bot python file editing

Daha sonra bilgisayarda başlatı açıp arama kutusuna cmd yazarak Komut İstemi‘ni açın. Komut satırınca TwitterAutoReply programının bulunduğu klasörün adresini yazıp bu klasöre gelin.  Ardındanpython bot.py kodunu yada  py -2 bot.pykodunu çalıştırın.

TwitterAutoReplyBot in action

Böylece botunuz çalışacak ve belirlediğiniz hashtag’leri ve seçtiğiniz diğer kriterlere uygun olan tweetleri bulacak. Bulduğu zaman yine sizin girmiş olduğunuz mesajı otomatik olarak bu tweetlere göndererek cevap yazmış olacak. Son olarak Komut İstemi ekranında otomatik cevap verilen tweetlerin ID numarasını gösteriyor. Bot çalışmayı sonlandırdığında ise ekranda Done! mesajı göreceksiniz.

Önceki İçerikXFDF Dosyası Nedir, Açma, Görüntüleme ve Düzenleme Programı
Sonraki İçerikInstagram En Çok Beğenen Kişileri Görme 2018-2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz