Twitter Hesabı Nasıl Silinir? Android iPhone Twitter Hesap Silme Bilgisayar ve Mobil

00-twitter-hesap-silme-1443107513.png (580×330)

Öncelikle kendi Twitter hesabınıza giriş yapın. Twitter hesabını cep telefonu veya tabletten yapamazsınız. Mecburen bilgisayar kullanmak zorundasınız. Bu Twitter’ın uyguladığı bir kuraldır. Fakat sayfanın aşağı kısmında mobil cihazlardan Twitter hesabını silmeniz için keşfettiğim basit ve kolay bir yöntemi de kısaca anlatıyorum. Şimdi ilk olarak bilgisayar ve laptoptan Twitter hesabını normal şekilde silmeyi anlatayım;

Üstteki link yerine alternatif olarak başka bir yol deneyebilirsiniz. Bunun için öncelikle hesabınıza girin ve sağ üst taraftaki profil fotoğrafınıza tıklayın. Açılacak olan menüden “Ayarlar” yazan sekmeye tıklayın. Açılan sayfanın aşağısında “Hesabımı devre dışı bırak” yazan linke tıklayın.
Böylece “Bu bir elveda mı?” yazan bir sayfa açılmış olacak. Burada ‘@kullanici_adi isimli kullanıcıyı devre dışı bırak.’ yazan butona tıklayarak Twitter hesabını silebilirsiniz.
Ama silmeden önce aşağıdaki uyarıları mutlaka okuyun.
2016-07-05_10-41-07
  1. Silme işleminin ardından ilk 30 gün içinde silmiş olduğunuz hesabı geri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendi şifrenizle hesabınıza giriş yapmaktır. Otomatik olarak silme işlemi iptal edilir. Fakat ilk 30 günde hiç giriş yapmazsanız, bundan sonra hiç kimse hesabınızı kurtaramaz ve tüm verileriniz kalıcı olarak silinir.
  2. Eğer amacınız kullanıcı ismini değiştirmek ise, hesap silmeniz gerekmiyor. Sadece Ayarlar sayfasına girip kullanıcı adınızı değiştirmek yeterli olacaktır.
  3. Hesabınızı silince Google arama motoru sonuçlarında bir süre daha çıkmaya devam edersiniz fakat daha sonra bu veriler otomatik olarak kaldırılır.

android-yuklu-cihazlardan-twitter-hesap-silme.jpg (631×175)

Mobil Cihazlardan Twitter Hesabı Nasıl Siliniyor?

Yukarıda sizlere cep telefonundan normal yollarla Twitter hesabını silemeyeceğinizi, Twitter’ın buna engel olduğunu söylemiştim. Fakat başka bir yöntemle mobil cihazlar üzerinden silme işlemini yapabiliyorsunuz. Kısaca açıklıyorum:

Öncelikle telefonun internet tarayıcısını açın ve menü tuşuna tıklayın. Açılacak menüden “Masaüstü sitesi iste” yazan seçeneğe tıklayın. Artık telefonunuz Twitter.com sitesini bilgisayardaymış gibi açacak, dolayısıyla yukarıda verdiğim Twitter hesap silme linkine tıklayarak yine yukarıda anlattığım şekilde hesabınızı silebilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi