Ana Sayfa Sosyal Medya Twitter Telefon Numarası Eklemek İstemiyorum Zorunlu mu?

Twitter Telefon Numarası Eklemek İstemiyorum Zorunlu mu?

396
0

Merhabalar, bu yazımızda Twitter telefon numarası eklemek istemiyorum diyenler, bunun zorunlu olup olmadığın öğrenmek isteyenler yada alternatif bir çözüm yöntemi varmı diye merak edenler için bilgilendirici birkaç açıklama yapacağız.

Bazı kullanıcılar Twitter hesabını e-posta adresiyle açtığını ama telefon numarası girmediği için kullanamadığını söylerken, bazıları da vakti zamanında eklediği telefon numarasını sildiği için “sınırı aştınız” şeklinde hata mesajı gördüğünü söylüyor.

Öncelikle şu kafa karışıklığına son noktayı koymak adına şunu net bir şekilde belirtmeliyim. Twitter hesabınızı kullanmak için telefon numarası girmek zorundasınız. Yoksa sınırı aştınız uyarısıyla karşılaşabilir ve devamında hesabınızın silinmesine yol açabilirsiniz.

Ayrıca sahte telefon numarası girmek isteyenler de sorun yaşıyor. Çünkü telefona doğrulama kodu gönderiliyor. Dolayısıyla sahte numaraya gönderilen bu kodun ne olduğunu asla bilemezsiniz.

Ama bana sorarsanız sahte numara girmeye veya mevcut numarayı silmeye hiç gerek yoktur.

Eğer Twitter hesabınızda telefon numarasının görünmesini istemiyorsanız yani gizlemek istiyorsanız, hesabınızda gizlilik ayarlarına girerek bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle Twitter uygulamasını açıp hesabınıza giriş yapın ve sol üst köşedeki üç çizgi simgesine basın.

Açılan menüde Ayarlar ve Gizlilik bölümüne giriş yapın.

Açılan ekranda Hesap bölümüne basın.

Karşınıza çıkan ekranda Telefon seçeneğine basın.

Açılan ekranda Telefon numarasını güncelle seçeneğine basın.

Karşınıza çıkan ekranda en alttaki Gizlilik ayarları linkine tıklayın.

Bu ekranda telefon ve e-posta adresinizin başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız, Başkalarının seni telefon numaranla bulmasına izin ver seçeneğini kutusundaki işareti kaldırın.

Böylece sahte no girmeye yada numarayı tamamen silmeye lüzum kalmıyor.

Twitter ile ilgili tüm sorularınızı aşağıdaki yorum kutusundan bize iletebilir ve ücretsiz sosyal medya desteği alabilirsiniz. Tecrübeli ve eğitimli ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Önceki İçerikAndroid Sim Kart Yok Hatası SIM Bulunamadı Çözüm
Sonraki İçerikFatih Wifi Şifreleri Eylül 2019 (Güncel Denendi Hepsi Çalışıyor)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz