Ana Sayfa Programlar Ücretsiz Bilgisayar Tamir (Onarım) Simülasyonu

Ücretsiz Bilgisayar Tamir (Onarım) Simülasyonu

904
0

RAM yükseltme, bozuk pimleri bulup değiştirmek, sorunlu işlemci fanlarını tespit etme ve arızalı RAM belleği değiştirme gibi daha pek çok bilgisayar tamir işleminin simülasyonunu görmek için Computer Repair Simulator isimli ücretsiz programdan faydalanabilirsiniz.

3 farklı modu bulunan bu programın ilk modunda sizlere bir bilgisayarın nasıl tamir edileceği ile ilgili basit bir rehber sunulur. İkinci modda kullanıcıların yaşadığı problemleri çözmeyi görüyorsunuz. Üçüncü ve son modda ise çeşitli rastgele senaryolarla bilgisayar tamiri eğitiminizi tamamlıyorsunuz.

Computer Repair Simulator yazılımı aslında tıpkı bir oyun gibi çalışıyor. Yani tüm bu eğitimler sırasında aynı bir oyun oynar gibi eğleniyorsunuz. Programın ana penceresinde bir anakart gösterilir ve siz bu anakartı test ederek arıza olup olmadığına bakıyorsunuz. Eğer arıza varsa onarmaya çalışıyorsunuz. Eğer onarım esnasında yanlış bir şey yaparsanız, program hemen devreye girerek size doğrusunu yapmanız için yardımcı oluyor. Örneğin eğer RAM belleği zorlayarak anakarttan çıkarmaya çalışırsanız, program sizi uyararak önce mandalını açmanız gerektiğini bildirir.

Computer Repair Simulator programında bilgisayar bileşenleri ile ilgili detaylı bilgiler de veriliyor. Gerçek senaryolarla alıştırma yapıyorsunuz. Dilerseniz zorluk derecesini arttırarak daha zorlu tamir işlemlerine girişebilirsiniz.

Computer Repair Simulator Programını İndirmek İçin Tıklayınız.

Önceki İçerikDosya Tarihi Bilgilerini Toplu Değiştirmek İçin En İyi Program
Sonraki İçerikTwitter İçin Otomatik Kullanıcı Adı Oluşturma Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz