Ücretsiz En İyi Veri Kurtarma Programları 2019-2020

Aksilikler, kazalar ve hatalar her zaman olabilir. İnsanın doğasında hata yapmak vardır. Pek çoğumuz bilgisayarda çalışırken yaptığımız işlerin yedeğini almayız ve günün birinde çalıştığımız dosyalar kaza sonucu istemeden silinebilir.

Bazen de bilgisayar donanımı hasar gördüğü için önemli dosyalarımızı, fotoğraflarımızı ve videolarımızı kaybederiz. Hatta bilgisayara virüs girebilir ve sistemi çökertebilir. Bu da veri kaybına yol açabilir. Ayrıca fidye yazılımları sisteme bulaşabilir, en önemli dosyalarımıza şifre koyabilir ve şantaj yaparak yüksek meblağ paralar isteyebilirler.

Her ne sebepten ötürü olursa olsun, her bilgisayar kullanıcısı günün birinde bir şekilde silinmiş önemli bir veya birkaç dosyayı geri getirmek yani kurtarmak isteyebilir.

İşte böyle anlarda iki seçeneğimiz var. Ya ücretli yazılımlara bir dünya para bayılacağız, ya da ücretsiz en iyi veri kurtarma programlarına başvuracağız.

Önemli not: Sakın ola aşağıdaki veri kurtarma programlarını, silinen dosyalarınızın olduğu sürücüye kurmayın. Eğer C sürücüsünden silinen dosyaları geri getirmek istiyorsanız, o zaman bu programları D sürücüsüne kurun ve tarama yapın. Aksi takdirde silinen dosyaların diskte bulunduğu konumun üzerine yeni veriler yazılacağı için, bir daha kurtarılması imkansız hale gelir.

Bilgisayarda Silinen Dosyaları Kurtarma Programları Listesi (Ücretsiz)


Aşağıdaki ücretsiz veri kurtarma programları en iyiden en kötüye doğru sıralanmıştır. Sırayla denemenizi tavsiye ederim.

Editörün Önerisi: Recuva (Açık Ara En İyisi)

Recuva varken hiçbir ücretli veri kurtarma programına para vermek akıl karı değil. Benim bugüne kadar görüp duyduğum en kaliteli dosya kurtarma aracıdır.

Üstelik çok hızlı tarama yapar ve paralı rakiplerinin ulaştığından çok daha fazla silinmiş dosyaya ulaşarak dilediğiniz dosyaları veya silinmiş ve tespit edilmiş tüm dosyaları kurtarma imkanı sunar.

Recuva İndir

Recuva Arayüz Görüntüleri

Diğer Ücretsiz En İyi Dosya Kurtarma Yazılımları


  1. MiniTool Power Data Recovery Free Edition (neredeyse Recuva programına yaklaştı)
  2. Disk Drill
  3. EaseUS Data Recovery Wizard Free
  4. UndeleteMyFiles
  5. FreeUndelete
  6. Wise Data Recovery
  7. Pandora Recovery
  8. Recovery Toolbox for CD
  9. Glary Undelete
  10. Restoration

Yayımlandı

kategorisi