Ülkeler Arası Telefon Numarası Sorgulama Sitesi Programsız Ücretsiz

Numverify açık kaynak kodlu bir online servistir. Tamamen ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanabilir ve dilediğiniz uluslararası telefon numarasını sorgulayıp hangi ülkeye ve kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu online servisin sunduğu API kodunu kullanarak kendi uygulamalarınızı geliştirebilir ve ücretsiz olarak her ay 250 API sorgusu çalıştırabilirsiniz. Fakat api hizmetinden yararlanmak için ücretsiz olarak kaydolmanız gerekiyor.

Web siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayınız. Aşağıdaki ana penceresi açılacak.

Burada çalışıp çalışmadığını test etmek amacıyla 1 numaralı ok ile gösterilen alana kendi cep telefonu numaramı girdim. Fakat numaranın başına ülke kodunu yazmanız gerekiyor. Türkiye’nin ülke kodu +90 olduğu için aynen girdim. Zaten girince hemen solunda ufak bir Türk bayrağı simgesi göründü. Numarayı yazdıktan sonra 2 numaralı ok ile gösterilen Validate butonuna tıklayın.

Bu site toplamda 232 ülkenin telefon numaralarını tanıyor ve arayıp bulabiliyor. Zaten 7 numaralı ok ile gösterilen alanda ülkelerin telefon kodları yazıyor. Fare imlecini bu bayraklardan birinin üzerine getirirseniz, otomatik olarak o bayrağın ait olduğu ülkenin kodunu gösteriyor.

Validate butonuna tıklayınca hemen sağ tarafta bu numaraya ait bilgiler gösteriliyor. Mesela 3 numaralı ok ile gösterilen yeşil tik işareti bu numaranın geçerli ve kullanılan bir numara olduğuna işaret ediyor.

4 numaralı yerde numaranın ait olduğu ülke (Türkiye) gösteriliyor. 5 numaralı yerde numaranın ait olduğu operatör (Avea) gösteriliyor. 6 numaralı yerde ise bu numaranın bir cep telefonu numarası (mobile) olduğu ifade ediliyor.


Yayımlandı

kategorisi