Uzantısı bin olan dosyaları açmak nasıl açılır gerekli programlar

Sponsorlu Bağlantılar

Bin dosya uzantısı aslında CD ve DVD diskleri yedekleme amacıyla kullanılan bir sıkıştırılmış dosya türüdür. Yani büyük boyutlu dosyaları sıkıştırıp boyutunu küçülterek arşiv dosyası haline getirir. Genel olarak konuşmak gerekirse, BIN dosyası “ikili dosya” ile ilişkilidir. Pek çok içerik için kullanılabilir ve çok sayıda program ile ilişkili olabilir. Aslında BIN uzantısı artık eskide kaldı diyebiliriz. Yani bu uzantının modası geçti. Fakat hala açabileceğiniz programlar mevcut.

Bin uzantısı nasıl açılır?

Eğer internetten indirdiğiniz full oyunların dosyası .bin ise, bu oyunu CD’siz oynamak için Deamon Tools ile açabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir.

Eğer internetten indirdiğiniz BIN dosyasını açarak içindekilere bakmak istiyorsanız, o zaman tamamen ücretsiz olan BIN to ISO programını buradan indirin ve BIN dosyasını ISO dosyasına çevirin.

WinBin2Iso - Screenshot 1

Ardından ünlü WinRAR programıyla rahatlıkla ISO dosyalarını açabilir ve içindekileri dışarı çıkartabilir veya içindeki programları çift tıklayarak kurabilirsiniz. Dilerseniz CDBurnerXP programıyla bu iso dosyasını DVD’ye yazdırabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap