Ana Sayfa Programlar Uzay Simülasyon Programı, Gökyüzünü Gezmek Gezegenleri Yıldızları Görmek İçin

Uzay Simülasyon Programı, Gökyüzünü Gezmek Gezegenleri Yıldızları Görmek İçin

1074
0

Celestia yıllardır piyasadaki en ünlü uzay simülasyon yazılımlarından biridir. Bu alanda bulabileceğiniz ücretsiz olan en iyi bilgisayar programların başında gelir. Hem yeni başlayan amatörler, hem de ileri seviye kullanıcılar için idealdir.

Bu program sizlere gerçek zamanlı olarak evrenimizi üç boyutlu keşfetme imkanı sunuyor. Yıldızları, galaksileri, gezegenleri, ayları, asteroidleri ve uzaydaki diğer nesneleri yakından gezip görebilir ve inceleyerek analiz edebilirsiniz.

Celestia programıyla belirli nesneleri ismine göre, koordinatlarına göre veya uzaklığına göre aratıp bulabilir ve yakından gezerek görebilirsiniz. Ayrıca çeşitli yıldızları seçebilir, parametreleri belirleyerek zamanda geriye gidebilir ve bu periyotta evreni keşfedebilirsiniz. Dilediğiniz nesneye yakınlaştırma ve uzaklaştırma efekti uygulayabilirsiniz.

Celestia programıyla şehirleri, kraterleri, ovaları, volkanları, denizleri, dağları ve okyanusları görebilirsiniz. Dilerseniz hoşunuza gidenleri favorilere ekleyebilirsiniz. Evrende dolaşmak için PC’nizin klavyesini ve faresini kullanabilirsiniz.

Celestia ile dünyanın atmosferini, nebula, eklips gölgeleri, kuyruklu yıldızları ve diğer uzay objelerini görebilirsiniz.

Celestia sayesinde hoşunuza giden cisimlerin ekran görüntüsünü alarak jpg veya png formatında bilgisayara kaydedebilirsiniz. Hatta ekranı videoya çekerek AVI dosyası şeklinde kaydetmek bile çok kolay. Dilerseniz videonun dosya boyutunu ve kare oranını seçebilirsiniz.

Celestia İndir (Ücretsiz)

Tüm Windows sürümlerinde çalışır. Windows 10 da buna dahildir.

Önceki İçerikPencereyi Her Zaman Üstte Tutmak İçin Program (Ücretsiz)
Sonraki İçerikWindows 10 Fotoğraflardan Video Yapma Programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz