Videolara logo yazı ekleme programı videoya yazı yazma logo koyma

2016-08-08_19-49-48

VidLogo programıyla videonun üzerine yazı yazabilir ve videoların üstüne logo koyabilirsiniz. Hatta videolara başka sesler bile ekleyebilirsiniz.

Programın ana penceresi yukarıdaki gibidir. Burada Input kısmında 1 numarayla gösterdiğim butona tıklayarak logo veya yazı eklemek istediğiniz videoyu seçin. Output kısmında 2 numarayla gösterdiğim butona tıklayarak logo veya yazı eklenmiş videonun nereye kaydedileceğini seçin.

Ardından 3 numarayla gösterdiğim Edit Logo butonuna tıklayın. Aşağıdaki pencere açılacak.

2016-08-08_20-00-38

Burada videonun üzerine logo eklemek istiyorsanız öncelikle en üst sol taraftaki Image yazan kutuyu işaretleyin ve logo resmini seçmek için 1 numarayla gösterdiğim butona tıklayarak logo resmini bilgisayardan seçin.

Eğer videonun üzerine logo yerine yazı yazmak istiyorsanız öncelikle en üst sol taraftaki Text yazan kutuyu işaretleyin. Ardından 2 numaralı butona tıklayarak yazıyı yazacağınız pencereyi açın ve yazının ne olacağını belirleyin.

Ardından 3 numarayla gösterdiğim yerlerdeki X ve Y kutularını doldurarak logo resminin veya yazının video üzerinde nerede görüleceğini belirleyin. Buradaki X ve Y sayılarını koordinatlar gibi düşünün. Mesela X için 100 ve Y için 50 sayısını seçerseniz, en üst sol köşeden başlayarak, X için 100 birim sağa doğru gidecek ve Y için 50 birim aşağıya doğru gidecek. Tam olarak bu noktaya logoyu veya yazıyı yerleştirecek.

Daha sonra 4 numarayla gösterdiğim Width (genişlik) ve Height (yükseklik) kutularını doldurarak resmin veya yazının genişlik ve yükseklik değerini seçin.

Ardından 5 numarayla gösterdiğim kaydırma çubuğunu sağa sola doğru kaydırarak logonun veya yazının saydamlığını (şeffaflığını) belirleyin.

Son olarak 6 numarayla gösterdiğim OK butonuna tıklayın.

Böylece programın ana penceresine geri döneceksiniz (en üstteki resimde gördüğünüz pencere). Ana pencerede 4 numarayla gösterdiğim Start yazan butona tıklayarak işlemi tamamlayın.

Hepsi bu kadardı. Şimdiden hayırlı olsun…

Boyut: 15.77 MB

Lisans: Demo

VidLogo İndir


Yayımlandı

kategorisi