Videoyu Tersine Çevirme ve Oynatma Sitesi Programsız

Ezgif sitesinin hazırladığı Reverse Video başlıklı sayfayı ziyaret ederek videoları tersine çevirebilir ve tersten oynatabilir yani izleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle aşağıdaki linke tıklayınız.

https://ezgif.com/reverse-video

Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen Dosya Seç butonuna tıklayın ve tersine çevirmek istediğiniz video dosyasını bilgisayardan bulup seçin yani çift tıklayın.

Dilerseniz alternatif olarak bir online videoyu da siteye doğrudan yükleyebilirsiniz. Bunun için 1 numaralı adım yerine, 2 numaralı ok ile gösterilen alana online videonun URL adresini kopyalayıp yapıştırın.

Ardından 3 numaralı ok ile gösterilen Upload video butonuna tıklayın.

Desteklenen video formatları: MP4, WebM, AVI, MPEG, FLV, MOV, 3GP ve diğer popüler formatlar.

Maksimum dosya boyutu: 120 MB.

Videonuz siteye yüklendiği zaman aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa açılacak. Ben deneme amaçlı Kemal Sunal’ın kısa bir video klibini yükledim.

Burada 1 numaralı ok ile gösterilen kutuyu işaretleyerek sesleri yani konuşmaları da tersine çevirebilirsiniz.

2 numaralı ok ile gösterilen kutuyu işaretleyerek videonun sesini tamamen kısabilir yani kapatabilirsiniz.

3 numaralı açılır menüye tıklayarak açılan menüden başka bir format seçebilir ve böylece videoyu tersine çevirirken formatını da dönüştürebilirsiniz. Eğer Copy original seçeneği seçili olursa, orijinal formatını korur yani format dönüştürme yapmaz.

Son olarak 4 numaralı ok ile gösterilen Reverse video butonuna tıklayarak videoyu tersine çevirebilir ve tersten oynatabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi