Ana Sayfa Programlar Volkan Patlaması Simülasyonu Programı Ücretsiz

Volkan Patlaması Simülasyonu Programı Ücretsiz

546
0

Erupt tamamen bedava hizmet veren bir simülasyon yazılımıdır ve volkanik patlamaların nasıl gerçekleştiğini canlandırır yani bir nevi taklit eder.

Programı yükledikten ve ana penceresini açtıktan sonra sol üst köşedeki File menüsüne tıklayın ve açılan menüden New seçeneğine tıklayın.

erupt free volcano simulator interface

Şimdi volkanik patlamanın türünü seçmelisiniz. En üstteki menülerden Parameters menüsüne tıklayın ve açılen menüden bir volkanik püskürme türü seçin.

volcano types in erupt

Dilerseniz üstteki resimde gösterilen pencerenin en altındaki simgelere tıklayarak da volkanik patlama (püskürme) türü seçebilirsiniz. Zaten siz bunu seçer seçmez, pencerenin sol alt köşesindeki sarı renkli seçenekler aktif olacak ve buradan patlamanın gücü (strength), etkisi (impact), rüzgar hızı (wind sped) ve kütle akı (mass flux) hesaplanacak. Bu parametreleri siz belirleyebilirsiniz. Böylece volkanik patlama simülasyonu sizin girdiğiniz değerlere göre şekillenir.

volcano parameters erupt

Daha sonraErupt yazan butona tıklayın. Aşağıdaki resimde bu buton gösterilmiştir. Böylece Erupt butonunun altında yeşil renkli arka plan üzerinde Phase, Volume, Tot Time, Tot Volume ve bu tarz istatistikler gerçek zamanlı olarak gösterilir.

erupt start simulation

Aynı şekilde diğer tüm volkan patlama türlerini de simülasyon olarak taklit edebilirsiniz. Her defasında parametreleri değiştirerek tekrarlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman simülasyonu durdurup daha sonra kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz.

Erupt programını indirmek için buraya tıklayınız.

  • Lisans: Ücretsiz
  • İşletim sistemi: Windows tümü
  • Boyut: 14.3 MB
Önceki İçerikEn İyi Kelime Yoğunluğu Ölçme Sitesi (Google SEO Kelime Yoğunluğu Analizi)
Sonraki İçerikEn İyi JPG’den Word ve Excel’e Çevirme Sitesi Programsız 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz