Ana Sayfa Teknoloji VPN Kullanmanın Faydaları VPN Nedir Ne İşe Yarar

VPN Kullanmanın Faydaları VPN Nedir Ne İşe Yarar

978
0

VPN ile internet üzerinden başka bir ağa bağlanabilirsiniz. VPN bir çeşit sanal özel ağdır ve ağlara uzaktan erişim sağlar. VPN pek çok işte kullanılır çünkü uzak veri merkezlerine bağlanmaya yardımcı olur. Fakat iş dışında gündelik hayatta da VPN kullanılmaktadır. Çünkü fiziksel olarak aynı yerel ağda bulunmayan ağ kaynaklarına kolayca erişimi sağlar. Ayrıca VPN sayesinde kullanıcılar korunmasız ve güvensiz ortak ağlarda iletişimlerini şifreleyerek güvenliği sağlamış olur. Böylece kişisel verileriniz korunur ve hackerlar önemli bilgilerinizi çalamaz.

VPN sayesinde yasaklı sitelere de rahatlıkla girebilirsiniz. Bunun yanı sıra, VPN en çok da iş seyahatlerinde işe yarar. Çünkü iş adamları yolculukları sırasında bile VPN sayesinde yerel ağ kaynakları üzerinden kendi iş ağlarına erişim sağlayabilirler.

Ayrıca Netflix servisi her ülkede aktif değil. Mesela Netflix üyesi bir kişi, Amerika dışında başka bir ülkeye giderse Netflix dizilerini izleme şansı düşük. Fakat VPN kullanarak bu sorunu çözebilir.

Önceki İçerikFacebook Silinen Mesajları Geri Getirme 2017
Sonraki İçerikTelefondan Twitter Masaüstü Versiyonu Açma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz