Ana Sayfa Programlar Web Sayfasındaki Yazıları Değiştirme Otomatik Kelime Değiştirici (Chrome ve Firefox İçin)

Web Sayfasındaki Yazıları Değiştirme Otomatik Kelime Değiştirici (Chrome ve Firefox İçin)

1388
0

Google Chrome tarayıcısı veya Mozilla Firefox tarayıcısı üzerinden internete girip web sitelerde dolaşırken karşınıza çıkan sayfalarda belirlediğiniz bazı kelimelerin seçtiğiniz kelimelerle veya cümlelerle değiştirilmesi gibi bir şeye ihtiyaç duyuyorsanız bunu ücretsiz sunulan eklentilerle kolayca başarabilirsiniz.

Text replacer ücretsiz bir Chrome eklentisidir ve bu işi yapmak için özel olarak üretilmiştir.

Yukarıdaki örnekte gördüğünüz gibi web sayfasında görülen tüm WhatsApp kelimeleri Kamasutra kelimesiyle otomatik olarak değiştirilmiştir. Bunu başarmak için eklentinin sağ üst köşedeki ikonuna (simgesine) tıklayınca açılan ayarlar penceresinde aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır.

Gördüğünüz gibi Find kısmına WhatsApp yazılmış ve Replace kısmına da Kamasutra yazılmış. Dilerseniz Color kısmına yazacağınız renk kodu sayesinde, sayfada değiştirilen tüm kelimeler seçtiğiniz renklerle vurgulu bir şekilde gösterilir. Mesela üstteki resimde yeşil çizgilerle belirtilmiştir.

Google Chrome eklentisini yüklemek için tıklayınız.

Firefox için aynı görevi gören Replacer eklentisini ise buradan yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde Replacer eklentisiyle kelimeleri nasıl değiştireceğiniz gösterilmiştir. Yine sağ üst köşedeki eklenti ikonuna tıklayınca açılan pencereden ilk kutuya kelimenin orijinalini girin. İkinci kutuya ise hangi kelimeyle değiştirecekseniz o kelimeyi girin. Son olarak Replaycer yazan butona tıklayın. Mesela alttaki resimde örnek olarak WhatsApp kelimesi yerine WhatsThat kelimesi yazılmış yani bu iki kelime otomatik olarak yer değiştirmiştir.

enter original and replacement words

Önceki İçerikWhatsApp Sesli Mesajı Yazıya Çevirme (Android ve iPhone İçin)
Sonraki İçerikE-Kitap Arama ve İndirme Programı Ücretsiz Windows 10 Uygulaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz