Ana Sayfa Teknoloji Website ve Web Tasarım Weblog Nedir ve Ne İşe Yarar?

Weblog Nedir ve Ne İşe Yarar?

67
0

Weblog kısaca kişisel web günlüğüdür (internet günlükleri de diyebiliriz).

Weblog içerisinde kişisel fotoğraflar, videolar, dosyalar ve yazılar yer alır. Weblog içinde paylaşılan gönderiler kronolojik bir sıraya sahiptir.

İlk başlarda bir hobi olarak açılan weblog türü siteler, daha sonra Adsense reklam gelirlerinin artmasıyla birlikte neredeyse her konuyla alakalı çok sayıda açılmaya başlandı.

Blogger 1998 yılında kişisel blog açma hizmetini ilk kez ücretsiz veren platformdur.

Ama günümüzde en popüler blog platformu WordPress. Fakat geniş çerçevede meseleye bakacak olursak, bugünkü Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarımızın her biri aslında birer weblog örneğidir. YouTube fenomenleri için de görüntülü weblog tanımı yapılabilir.

2019 07 28 15 45 02 1

Diğer statik sitelerin aksine, weblog türü siteler çok daha sık güncellenir ve ziyaretçilerin yorum yapmasına imkan tanır. Hatta blog sisteminin en önemli unsurlarından biri yorumlardır. Weblog sahibiyle ziyaretçiler belirli bir etkileşim ve geri besleme içinde olurlar.

Kısacası weblog siteleri kendini dünyaya doğru bir şekilde ifade etmek isteyenler için, hobi amaçlı paylaşımlar yapmak için veya profesyonel anlamda reklam gelirleri elde etmek isteyenler için kullanışlı bir araçtır.

Önceki İçerikKlavye ve Fare Tuşlarını Oyun Koluna Uyarlama, Flash Oyunları Oynama
Sonraki İçerikMoonlighter Sistem Gereksinimleri (Önerilen ve Minimum) Windows Mac SteamOS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz