Ana Sayfa Mobil Whatsapp Bildirim Neden Gelmiyor Kesin Çözüm Bulundu!

Whatsapp Bildirim Neden Gelmiyor Kesin Çözüm Bulundu!

272
0

Whatsapp’ta bildirim gelmeme  sorununa kısa ve öz bir açıklama yapacağım.

Öncelikle cihazı kapatın ve sonra açın. Genellikle bu yolla bazı problemler kendiliğinden ortadan kalkıyor. Eğer sorun devam ediyorsa bilgisayarda kullandığınız WhatsApp Web programı açıksa hemen kapatın. Diğer cihazlarda oturum açtıysanız hemen kapatın. Çünkü nedeni bu da olabilir. Bundan dolayı Whatsapp uygulamasını telefonda açın ve menüyü açarak WhatsApp Web‘i seçip ardından Tüm bilgisayarlardan çık yazan seçeneğe dokunun.

Şimdi cihazı açın ve Ayarlar’a giderek WhatsApp Bildirim ayarlarına bakın.

Eğer Android işletim sistemini kullanıyorsanız;

  • Ayarlar > Bildirimler > Whatsapp menüsüne gelin ve Bildirimlere izin ver’i aktif yapın.

Eğer iPhone kullanıyorsanız;

  • Ayarlar > Bildirimler > Whatsapp menüsüne gelip Bildirimlere İzin Ver‘i seçin.

Ayrıca eğer iPhone kullanıyorsanız, WhatsApp’ın Ayarlar ekranına gelin ve Bildirimler seçeneğine tıklayıp karşınıza gelen ekranın en altındaki Bildirim ayarlarını sıfırla‘yı seçin.

Eğer Wi-fi’ye bağlıyken problem yoksa, yalnızca mobil veri kullanımı sırasında problem ortaya çıkıyorsa;

Ayarlar > Bağlantılar > Veri Kullanımı ekranına gelin ve Mobil Veri Kullanımı‘na dokunun. Açılan ekranda uygulamalardan WhatsApp‘a dokunun ve Arka planda veri kullanımına izin ver‘e dokunun.

Eğer veri tasarrufu, ram tasarrufu veya batarya tasarrufu yapan uygulamalar yüklediyseniz, bunlar da bildirim gelmesini engelleyebilir. Bu nedenle bu uygulamaları hemen kaldırın.

Eğer hiçbiri çözüm olmaz ise, en kesin çözüm şudur: Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve ardından yeniden yükleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz