Ana Sayfa Sosyal Medya Whatsapp fotoğraf indirilemedi tekrar deneyin sorun devam ederse

Whatsapp fotoğraf indirilemedi tekrar deneyin sorun devam ederse

335
0

Hem iPhone’da hem de Android’li cihazlarda WhatsApp uygulaması son günlerde fotoğraf indirmeye çalışırken tekrar deneyin hatasını veriyor. Bu yazımızda çözüm önerileri üzerinde duracağız.

Genellikle böyle bir sıkıntının ana nedeni internet bağlantısında yaşanan kopmadır. Bu nedenle mobil veriyi ve WiFi ağını çok iyi kontrol ederek düzgün çalıştığından emin olun.

Eğer sorun bu değilse, yani internette kopukluk falan yoksa, o  zaman arkadaşlara bu sorundan bahsedin ve aynı sorunu yaşayıp yaşamadıklarını öğrenin. Çünkü artık WhatsApp ve Facebook gibi devasa sosyal medya siteleri bazen çökme yaşayabiliyor. Eğer WhatsApp sunucuları çökmüş ise, doğal olarak çökmüş bir sunucudan fotoğraf indiremezsiniz.

2019 07 25 20 34 46 1

Yok eğer yalnızca sizin yaşadığınız bir problem ise, o zaman bir VPN hizmeti kullanarak ip adresinizi değiştirip farklı bir ip üzerinden bağlanarak sorunu aşabilirsiniz. Çünkü yurt dışı sunucularda meydana gelen sorunlar Türkiye’yi de etkiliyor.

Mesela Android için ücretsiz bir VPN programı olan Psiphon uygulamasını buraya tıklayıp yükleyebilirsiniz. Ayrıca yasaklı sitelere giriş için de mükemmel bir ilaçtır.

Bunun haricinde, cihazı yeniden başlatmak her zaman başvurulması gereken bir çözüm yöntemidir.

Bazen de bazı kişilerin internet kotası dolduğu için böyle bir hatayla karşılaşabilir. Bu nedenle çok küçük boyutlu bir videoyu göndermeyi deneyin ve eğer giderse demek ki sorun kota imiş.

Ama Whatsapp fotoğraf indirilemedi tekrar deneyin hatasının nedeni %99 ihtimalle WhatsApp şirketinin sunucusuyla alakalıdır. Kısacası VPN servisi kullanıp farklı bir ülkeden bağlantı kurarak bu tip sorunları kökünden çözebilirsiniz.

Önceki İçerikYeni Powerbank Kaç Saat Şarj Edilmeli?
Sonraki İçerikDark Sword 2 – Fantastik Rol Yapma Oyunu Android iPhone

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz