Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp Konferans Görüşme Nasıl Yapılır? Çoklu Görüntülü Görüşme Yapma

WhatsApp Konferans Görüşme Nasıl Yapılır? Çoklu Görüntülü Görüşme Yapma

42
0

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp konferans görüşme nasıl yapılır sorusuna cevaben harika bir resimli anlatım hazırladık. Eğer siz de WhatsApp’ta çoklu olarak görüntülü konferans görüşmesi yapmak istiyorsanız, yapmanız gerekenleri numaralandırılmış oklar ile adım adım gösteriyoruz.

WhatsApp üzerinde bir konferans görüşmesi en çok 4 kişiyle yapılabilir. Beşinci kişiyi eklemeye izin vermiyor.

Ayrıca bir konferans görüşmesinin görüntü kalitesi, en zayıf internete sahip olan kişiye göre değişiyor. Yani bu 4 kişiden internet hızı en düşük olan hangisi ise, görüntünün kalitesi de ona göre otomatikman ayarlanıyor.

Dilerseniz Kamerayı Kapat simgesine basarak kamerayı istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

Engellediğiniz X adlı bir kişiyi konferansa ekleyemezsiniz fakat arkadaşınız sizin de içinde olduğunuz konferans görüşmesine bu X kişisini ekleyebilir.

Whatsapp’da konferans görüntülü görüşme yapma


Öncelikle WhatsApp’ta herhangi bir arkadaşınızı görüntülü olarak arayın. Yani klasik şekilde WhatsApp görüntülü arama simgesine (kamera ikonu) basarak arayın.

Görüntülü görüşme başlayınca ekranın sağ üst köşesinde yer alan kişi simgesine basın. Bu simge aslında görüntülü görüşmeye yeni kişi ekleme simgesidir ve aşağıdaki resimde 1 numaralı ok işaretiyle gösterilmiştir.

Böylece karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Katılımcı Ekle ekranı çıkacak. Bu ekranda sohbete ekleyeceğiniz yeni arkadaşınızı seçmeniz gerekiyor.

Siz arkadaşınızı seçtiğiniz zaman yeni ufak bir pencere açılacak ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bu kişiyi grup aramasına eklemek için sizden onay isteyecek.

XXX kişisi grup aramasına eklensin mi? şeklindeki soruya üstteki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen EKLE seçeneğine basarak onay verin.

Böylece arkadaşınız görüntülü konferans görüşmesine eklenecek. Şuanda 3 kişisiniz. Ama dilerseniz yukarıda gösterdiğim şekilde 2 kişi daha ekleyerek toplam 5 kişilik konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Önceki İçerikInstagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözüldü! İşte Yapmanız Gerekenler
Sonraki İçerikTik tok çok hızlı yorum yapıyorsun ara ver ne demek ve çözümü nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz