WhatsApp msgstore.db dosyası açma mesajları görüntüleme nasıl yapılır?

WhatsApp’taki msgstore.db dosyası nasıl açılır ve içindeki yazılar nasıl görüntülenir? Bu yazıda kısaca resimli olarak anlatacağım.

WhatsApp’ta tüm yazıştığımız mesajlar msgstore.db isimli bir veritabanı dosyasına kaydedilir ve orada saklanır. Zaten WhatsApp otomatik yedekleme yaparken bu dosyanın yedeğini alır.

Bu yazıda msgstore.db dosyasını açma ve içindeki mesajları yani yazıları görüntüleme işlemini kısaca anlatıyorum.

Öncelikle buraya tıklayarak tamamen ücretsiz olan WhatsApp Viewer isimli programı bilgisayara indirin ve yükleyin. Programın 2021 yılı itibariyle en son sürümüdür (1.9’uncu sürüm).

Bu programı virustotal.com sitesine yükleyip tarattım ve %100 güvenli (temiz) çıktı. Sonuçlara buradan göz atabilirsiniz.

Şimdi telefonda WhatsApp konuşmalarının kaydedildiği yer WhatsApp > Database kısmındaki msgstore.db adlı dosyayı kopyalayıp bilgisayara aktarın.

Ardından bilgisayarda biraz önce yüklediğiniz WhatsApp Viewer adlı programı çalıştırın ve sol üst köşedeki File menüsünü açarak Open seçeneğine basın. Açılan pencereden biraz önce bilgisayara aktardığınız msgstore.db isimli dosyayı seçip program üzerinde açılmasını sağlayın.

Böylece geçmişte yaptığınız tüm sohbetleri program üzerinde tarihleri ve saatleriyle birlikte göreceksiniz.

Not: Bu veritabanı dosyasında resimler ve videolar tutulmaz sadece mesajlar yani yazılar tutulur. Dolayısıyla aşağıdaki gibi görüntülenecektir.


Yayımlandı

kategorisi