WhatsApp Plus İle Profilime Kim Bakmış Öğrenme ve Mavi Tik Engelleme

Selamlar, bu yazıda yeni trend olan WhatsApp Plus adlı uygulama nedir ve ne işe yarar gibi sorulara cevaben kısa bir anlatım yapacağım.

Öncelikle WhatsApp Plus uygulamasının gerçek WhatsApp uygulamasıyla hiçbir alakasının olmadığını söyleyelim. Tamam neredeyse tüm özellikleri benziyor veya aynı diyebiliriz. Ama tamamen başka bir uygulamadır ve WhatsApp’ın üreticisiyle bir ilgisi yoktur. Dolayısıyla WhatsApp’a güveniyorum diye WhatsApp Plus uygulamasına da güveniyorum diyemezsiniz çünkü üreticileri farklıdır.

WhatsApp Plus programı gerçek WhatsApp Messenger programının geliştirilmiş ve özgürlük açısından daha fazla seçenek sunan bir versiyonudur.

Peki WhatsApp Messenger’a göre WhatsApp Plus’ın artıları yani avantajları nelerdir?


Profilinize kimlerin baktığını tek tek öğrenebiliyorsunuz.

Mavi tik ifadesini engellemek mümkün.

Aynı şekilde kaydediyor veya yazıyor gibi ifadeleri de engelleyebilirsiniz.

Uygulamanın temasını değiştirme imkanı sunuyor. Mesela kendi temanızı sıfırdan oluşturabileceğiniz gibi, hazır temalardan birini indirip kullanabilirsiniz. Normalde bunu yapamazsınız.

Normalde WhatsApp ile dosya yollamak hiç pratik değil çünkü izin verilen boyut sınırı çok düşük. Fakat WhatsApp Plus bu sınırın 5 katı büyüklük sunuyor.

Sohbetlere şifre koyma imkanı veriyor.

Not: Eğer gerçek WhatsApp Messenger programı tarafından WhatsApp Plus kullanıldığı tespit edilirse, size 24 saat WhatsApp’ı kullanmama cezası veriliyor.


Yayımlandı

kategorisi