Whatsapp Sesli Mesaj Gitmiyor Şuan Kayıt Cihazı Kurulamıyor Çözüm

Merhabalar, bu yazımızda WhatsApp sesli mesaj gitmiyor, şuan kayıt cihazı kurulamıyor sorunu için en çok işe yarayan iki çözüm yöntemini sunuyoruz. Bildiğiniz gibi son dönemde WhatsApp üzerinden sesli mesaj göndermeye çalışırken hata veriyor. Cihazı yeniden başlatınca düzeliyor ama sonrasında yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Peki bu sorun nasıl düzeltilir?

Aşağıdaki 2 çözüm yolunu sırasıyla deneyin.

Öncelikle telefonda Ayarlar ekranını açın ve Gizlilik bölümüne giriş yaparak Mikrofon bölümüne gelin. Burada WhatsApp uygulamasının mikrofon kullanmasına izin verildiğinden emin olun. Yani WhatsApp uygulaması seçeneğinin kilidi açık olması gerekiyor.

Sonrasında yeniden telefonda Ayarlar’ı açın ve bu defa Uygulama Yönetimi bölümüne giriş yapın. Açılan ekranda WhatsApp menüsünden veriyi sil seçeneğine basın. Ardından telefonu yeniden başlatmanız yani kapatıp sonra açmanız gerekiyor.

Eğer yukarıdaki 2 farklı çözüm yöntemini uygulamanıza rağmen sorun düzelmediyse, o zaman mecburen cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmeniz yani sıfırlamak lazım.

Bu esnada tüm dosyalarınız silineceği için telefonun yedeğini almakta fayda var ve şarjınız en az %50 dolu olmalı.


Yayımlandı

kategorisi