Ana Sayfa Programlar Wikipedia Offline Programı Bilgisayara İndir ve USB Bellekte Taşı, İnternetsiz Kullan!

Wikipedia Offline Programı Bilgisayara İndir ve USB Bellekte Taşı, İnternetsiz Kullan!

553
0

Vikipedi olarak bilinen Wikipedia.com ve Türkçe sayfası olan tr.wikipedia.org ülkemizde mahkeme kararıyla kapatılmıştır. Bu muazzam bilgi kaynağından faydalanmak için çeşitli DNS değiştirme, ip değiştirme veya VPN tarzı programlar bulunuyor. Fakat herkes bunu beceremiyor. Zira bazıları da ücretli olduğu için güç yetiremiyor. Ayrıca ücretsiz olanlar da oldukça düşük bir internet hızında hizmet verdiği için pek tercih edilmiyor.

Dilerseniz Pocket Wikipedia isimli programı indirerek adeta Wikipedia’nın minik bir versiyonunu bilgisayarda offline olarak kullanabilirsiniz. Üstelik internet bağlantısına da ihtiyacınız olmaz. Çeşitli kategorilerde indeksleri arayabilir yada doğrudan doğruya arama kutusuna aradığınız şeyi yazabilirsiniz.

Pocket Wikipedia programı hem Windows masaüstü bilgisayarlarda hem de Linux sistemlerinde çalışmaktadır. Ayrıca portable (kurulumsuz) olduğu için herhangi bir USB flash bellek içine kopyalayarak bu programı yanınızda taşıyabilir ve gittiğiniz yerlerdeki bilgisayara takarak internetsiz ve yasaksız bir şekilde Wikipedia bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Programı indirip kurduktan sonra dilediğiniz bir bilgiyi arayıp bulmak için sol üst köşedeki arama simgesine tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu simgeyi görebilirsiniz. Arama sonunda bulunanlar liste halinde gösterilir.

Aşağıdaki linke tıklayarak programın kurulum dosyasını ZIP arşivi olarak bilgisayara indirin. ZIP’li dosyaya çift tıklayarak açın ve içindeki WikipediaW yazan dosyaya çift tıklayarak programı doğrudan çalıştırın. Portable olduğu için yüklemeye gerek kalmadan direk çalışacaktır.

Pocket Wikipedia programını indirmek için tıklayınız.

  • Lisans: Ücretsiz.
  • İşletim sistemi: Windows 10/8/7/XP/Vista ve Linux.
Önceki İçerikHGS Bakiye Sorgulama 2017-2018
Sonraki İçerikWindows 10 İçin En İyi Optimizasyon Programı Hangisi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz