Windows 10 İçin Antivirüs Gerekli Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Kesinlikle bir antivirüs programı yüklemeniz gerekiyor. Asıl paradoks ise bizim hep Windows Defender’dan daha iyi koruyan ama kaynakları da onun kadar az kullanan, dolayısıyla bilgisayarı hiç yavaşlatmayan bir antivirüs programı aramamızdır. Geçen yıl Webroots Secure Anywhere programını kullandırm. Zararlı yazılımları engellemek için oldukça hızlı ve etkili bir program.

Dünyaca ünlü teknoloji sitesinin editörü Neil Rubenking bu programı yılın en iyi antivirüs yazılımı olarak seçti ve genellikle görüşlerinde pek yanılmamakla ünlüdür. Dilerseniz aşağıdaki linke tıklayarak onun bu makalesini okuyabilirsiniz.

The Best Antivirus Protection of 2017

Aslında pek çok insanın Windows 10’un içinde hazır olarak gelen koruma programı Windows Defender’ı yeterli gördüğünü ve ekstra bir antivirüs programına gerek olmadığını düşündüğünü biliyorum. Fakat ufak bir örnek vermek gerekirse, Windows Defender programının ransomware denilen ve dosyalarınızı şifreleyerek sizden para isteyen virüslere karşı çaresiz kaldığını söyleyebilirim. Daha önce Bitdefender da kullanmıştım fakat kaynakları çok fazla tüketiyor.

Webroot Secureanywhere ile ilgili görsel sonucu

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yap