Ana Sayfa Programlar Windows 10 İçin En İyi Optimizasyon Programı Hangisi?

Windows 10 İçin En İyi Optimizasyon Programı Hangisi?

971
0

Aslında hiçbiri! Ücretsiz araçlar tamamen yetersiz kalıyor. Örneğin disk temizleme ve birleştirme tarzı programlarla yapacağınız işlemleri, zaten Windows’un içinde ücretsiz olarak sunulan araçlarla yapabilirsiniz.

Başlangıçta otomatik olarak çalışan programları görüntüleyin ve gereksiz olanları pasif yapın. Microsoft firması kayıt defteri temizleme programlarına karşı dikkatli olmanız konusunda şiddetle uyarıyor.

CCleaner programıyla gereksiz dosyaları bulup silebilirsiniz. Fakat performansı arttırmak için işe yaramaz.

Bu nedenle aslında bu alanda iyi bir program yok. Çünkü çoğu sisteme aşırı yük bindiriyor veya ileri bir tarihte işe yarayacak bir dosyayı gereksiz bularak siliyor. Bazıları ise gerçekten işinize yarayan programları bile gereksiz görerek kaldırıyor.

İllede birkaç program önerisi isterseniz, sizlere Auslogics Disk Defrag ve CCleaner programını önerebilirim. Bunlarda sabit diski temizleyebilir ve pek çok gereksiz programdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca CCleaner programı kayıt defterini de temizleyerek optimize eder.

Auslogics Disk Defrag indir ile ilgili görsel sonucu

Fakat Auslogics Disk Defrag programıyla sakın SSD, SD kart veya USB bellek gibi sürücüleri temizlemeye kalkmayın. Çünkü bu cihazların ömrünü kısaltmış olursunuz. Sadece normal sabit diskleri (harddisk) temizleyin.

CCleaner Ücretsiz İndir

Auslogics Disk Defrag Ücretsiz İndir

Önceki İçerikWikipedia Offline Programı Bilgisayara İndir ve USB Bellekte Taşı, İnternetsiz Kullan!
Sonraki İçerikWindows 10 İçin Antivirüs Gerekli Mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz