Ana Sayfa Programlar Windows 10 İçin Vektör Grafik Programı Adobe Illustrator ve Inkscape Alternatifi (Benzeri)...

Windows 10 İçin Vektör Grafik Programı Adobe Illustrator ve Inkscape Alternatifi (Benzeri) Uygulama

761
0

Boxy SVG tamamen ücretsiz bir Windows 10 vektör grafik düzenleyicisidir. Bu programdaki vektör grafikleri aslında resimleri temsil eden çokgenler kullanılarak oluşturulmaktadır.

Vektör grafiği oluşturmanın avantajı ise netliğinden ve kalitesinden kayıp vermeden istenilen boyuta ayarlanmasından ileri gelir.

Bu programı ücretsiz olarak Windows 10 uygulama mağazasından hemen tek tıkla yükleyebilirsiniz. Çalıştırdığınız zaman aşağıdaki resimde gösterilen ana sayfası karşınıza gelecek.

Programın arayüzü gayet basittir ve bu programla her türlü banner, poster, simge, ikon, buton ve çizelgeyi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bu programda grafik oluşturmak ve düzenlemek için çok sayıda araç ve özellik bulunmaktadır. Desteklenen formatlar arasında svg, jpeg ve png gibi popüler olanlar da bulunuyor. Tasarımı kişiselleştirmek için harika özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Örneğin nesne yaratma veya çizim için kalem aracı, şekil aracı, yazı aracı ve daha pek çok alternatif araca pencerenin sol tarafından ulaşabilirsiniz. Pencerenin sağ tarafında ise renk doldurma, renk seçme, yazı tipi seçme, sıraya dizme, nesneler, kütüphane, geometri, meta verisi, yol ve dışarı aktarma gibi araçlar bulunuyor.

Dışarı aktarma yani çalışmayı kaydetme seçenekleri arasında svg, svgz, png, jpeg, html, pdf ve Webp gibi seçenekler bulunmaktadır. Elde ettiğiniz grafiğin hepsini kaydedebileceğiniz gibi, sadece seçtiğiniz belirli bir kısmını kaydetme seçeneğine de sahipsiniz.

Bu programda yapacağınız pek çok işlemi kendi atayacağınız klavye kısayol tuşlarıyla çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Google Font kütüphanesindeki yazı tiplerini programa tek tıkla aktarabilirsiniz.

Boxy SVG İndir (Ücretsiz)

Önceki İçerikDüzenli İfadeleri Kolayca Oluşturma Programı (Regular Expression Editörü)
Sonraki İçerikTelifsiz Fotoğraflar İndirme Siteleri 2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz