Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 10 Şifre Kırma (Kaldırma) Resimli Anlatım Kolay Yöntem

Windows 10 Şifre Kırma (Kaldırma) Resimli Anlatım Kolay Yöntem

1498
2

İlk olarak Lazesoft programını buradan indirin ve bilgisayara kurup çalıştırın.

Not: Lazesoft programı %100 temiz ve güvenlidir. Hiçbir zararlı içermez. Antivirüs raporuna isteyen herkes buradan bakabilir.

Açılan pencerede Burn Bootable CD/USB Disk Now!  yazan butona tıklayın.

Açılan ekranda ok işaretiyle gösterdiğim yere tıklayın ve açılan menüden kullanmakta olduğunuz işletim sistemini seçin (32-bit ve 64-bit ayrımına göre kullandığınız Windows sürümünü seçin).

Eğer hangi sürümü kullandığınızı bilmiyorsanız, Bilgisayarım simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Özellikler’e tıklayın. Açılacak pencerede işletim sisteminizin sürümü ve kaç bit olduğu yazıyor.

Ardından Next’e tıklayın.

Açılan pencerede dosyayı CD/DVD’ye veya USB belleğe yazdırabilir. Dilerseniz ISO imajı olarak da kaydedebilirsiniz. Buradaki örnekte ISO’yu seçtim. Fakat siz bilgisayara taktığınız USB belleğe kaydetmek için USB Flash seçeneğini seçin.

Ardından en alttaki Start butonuna tıklayın.

Şimdi ise yüklemenin bitmesini bekleyin. İşlem tamamlanınca açılan ufak bir pencerede başarılı bir şekilde ISO dosyasının oluşturulduğu söylenecek. OK’ye tıklayarak bu ufak pencereyi kapatın.

Şimdi programı kapatın.

USB Flash bellek içindeki dosyalar aşağıdaki gibi olacaktır.

Bilgisayarı yeniden başlatın ve başlarken Boot menüsünden USB’den başlamasını sağlayın.

Bilgisayar açıldığında aşağıdaki gibi Lazesoft programı çalışacak. Burada Next butonuna tıklayarak ilerleyin. Açılan uyarı penceresinde YES’e tıklıyoruz.

Açılan pencerede yine Next’e tıklayın.

Açılan pencerede Bilgisayar Kullanıcısı adını seçin. Yani bilgisayarda kullandığınız hesabın ismini seçin. Eğer yöneticiyseniz, Administrator olarak da seçebilirsiniz.

Ardından açılan penceredeki RESET/UNLOCK yazan butona tıklayın.

The password reset successfully yazıyorsa işlem tamamdır. Önce OK’ye sonra Finish’e tıklayarak kapatın. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatın. Hepsi bu kadar. Artık şifresi kaldırılmıştır.

 

Önceki İçerikEhliyet Sınavı Soruları PDF İndir Çöz 2017-2016-2015-2014-2013-2012-2011-2010
Sonraki İçerikLG G3 Batarya Şarj Olmuyor İse Kesin Çözüm Burada!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz