Ana Sayfa Programlar Windows 10 Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Windows 10 Slayt Gösterisi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

6754
0

Windows 10 yüklü bir bilgisayarda resimlerden slayt şov oluşturmak için hiçbir ekstra programa gerek yok. Tamamen programsız olarak fotoğrafları slayt sunum şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

2016-10-31_18-07-56

Öncelikle içinde resimlerinizin bulunduğu klasörü açın ve en baştaki ilk resmi seçin. Ardından üst taraftaki Resim Araçları’na tıklayın ve açılan menüde hemen altındaki Yönet sekmesine tıklayın. Açılan menüde 4 numaralı ok ile gösterdiğim Slayt gösterisi seçeneğine tıklayın. Böylece klasörde bulunan bütün fotoğraflar bir slayt şov gösterisi şeklinde tek tek gösterilecek ve otomatik geçiş yapılacaktır. Her resim ekranda birkaç saniye kalıyor.

Eğer tüm resimler yerine sadece istediğiniz belirli resimlerin slayt olarak gösterilmesini istiyorsanız, o zaman ilk resmi seçmek yerine, slayt şeklinde görmeyi istediğiniz resimleri tek tek seçin. Bunun için klavyeden Ctrl tuşuna basılı tutun ve dilediğiniz resim dosyasını fare ile art arda seçin. Sonra yine Slayt gösterisi butonuna tıklayınca slayt şov başlayacaktır.

Önceki İçerikWindows 10 Resimleri Döndürme Nasıl Yapılır (Dosya Gezgini Penceresinde)
Sonraki İçerikWindows 10 Güncellemeden Sonra Bilgisayar Kapanmasın Otomatik Kapatmayı Engelleme İptal Etme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz