Ana Sayfa Teknoloji Windows PC Windows 10 Türkçe Ücretsiz İndir Güncel Son Sürüm

Windows 10 Türkçe Ücretsiz İndir Güncel Son Sürüm

1426
0

Windows 10

Microsoft firmasının ürettiği en son model işletim sistemi olan Windows’un yeni sürümü Windows 10 geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürüldü. Tabii ki Microsoft’un açıklamalarına bakacak olursak şimdiye kadarki en güçlü, en kararlı, en güvenli, en hızlı ve en sorunsuz işletim sistemi Windows 10.

Peki Windows 10’u nasıl yükleyeceksiniz?

Windows 10’u bilgisayara indirmek için öncelikle sabit diskte 4 GB boş alan olması gerekiyor. Dilerseniz USB veya DVD yardımıyla bir kurulum diski oluşturabilirsiniz fakat yine de bu disklerdeki alanın en az 4 GB olması gerekli.

Eğer daha önce hiç Windows 10 yüklemediyseniz yani bilgisayara ilk defa kuracaksanız, Windows ürün anahtarınızın olması gerek çünkü kurulum aşamasında sizden istenecek.

Şimdi sıra indirmeye geldi. Eğer bilgisayarınız 32-bit işletim sistemine sahipse, Windows 10’un 32 bitlik versiyonunu indirin. Eğer kullandığınız işletim sistemi 64-bit ise o zaman da mecburen Windows 10’un 64-bit versiyonunu yüklemelisiniz. Eğer kaç bit kullandığınızı bilmiyorsanız, Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp açılan menüden Özellikler’e tıklayın. Açılacak olan pencerede işletim sisteminin kaç bit olduğu yazar.

Windows 10 kurma aracını çalıştırınca karşınıza gelen penceredeki direktifler size yardımı oluyor. Eğer şimdi değil daha sonra kurmak isterseniz, Windows 10 dosyalarından bir ISO dosyası oluşturabilir veya USB yada DVD’ye yazarak bir kurulum diski yaratabilirsiniz.

NOT: Eğer Windows 8’den Windows 10’a yükseltme yapacaksanız, buraya tıklayarak indireceğiniz program sayesinde Windows 10 yükseltme işlemini çok daha ucuza yapabilirsiniz.

Dil: Türkçe

Lisans: Ücretsiz

İşletim Sistemi: Windows

Windows 10 Türkçe Ücretsiz İndir

Windows 10’u resmi sitesinden satın almak için tıklayınız.

Windows 10 2

Önceki İçerikBlueStacks Türkçe Ücretsiz İndir Android Oyunları Bilgisayarda Oynama Programı
Sonraki İçerikVideo Altyazı Ekleme ve Altyazıyı Videoya Sabitleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz