Windows 10 Varsayılan Yazı Tipi Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Görsel olarak gözünüze daha hoş gelen bir yazı tipini seçerek Windows 10’da varsayılan yazı tipiyle değiştirebilirsiniz. Fakat belirli bir sürenin sonunda bu yazı tipinden sıkılabilir ve eski orijinal yazı tipine geri dönmek isteyebilirsiniz. Bazen de ayarladığınız yeni yazı tipi çeşitli sorunlara neden olduğu için mecburen iptal etmek ve orijinal yazı tipine geri dönmek isteyenler oluyor.

Bu yazıda bunu nasıl yapılacağını resimlerle gösteriyorum.

Aslında her şey açık olmasına rağmen yine de kısaca anlatayım. Başlat’ı açıp Denetim Masası yazarak klavyeden Enter’a basın. Böylece üstteki resimde gördüğünüz pencere açılacak. Bu pencerede 2 numaralı ok ile gösterilen Sistem ve Güvenlik seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede üstteki resimde 3 numaralı ok ile gösterilen Görünüm ve Kişiselleştirme seçeneğine tıklayın. Ardından 4 numaralı ok ile gösterilen Yazı Tipi Ayarlarını Değiştir seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede 5 numaralı ok ile gösterilen Varsayılan yazı tipi ayarlarını geri yükle butonuna tıklayıp ardından son olarak Tamam butonuna tıklayın. Böylece işlem tamamlanmış olacak.


Yayımlandı

kategorisi